Реєстрація    Вхід    Форум    Учасники   Пошук    Допомога

Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Теревені  » Теревені на різні теми
 Сторінка 14 з 16 [ 160 повідомлень ] На сторінку Поперед.  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  ДаліАвтор Повідомлення
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 05 червня 2009, 21:13 
Офлайн

З нами з: 24 червня 2007, 03:00
Повідомлення: 59
Звідки: Київ
Хотілося б подискутувати на цю тему.
На мою думку, питання хабарництва має два протилежні боки: "з голови" та "з хвоста".
Хабарництво "з голови" означає те, що сама його присутність дуже потрібна чиновникам. Оскільки, хабарництво завжди допомагає недолугим чиновникам приховувати свою некомпетентність або й недієздатність за принципом: "невистачає ще цього папірця", або "що ви мені тут указуєте, я ліпше знаю".
Доречі ці проблеми доволі непогано вирішив бацька Лукашенко. У Білорусії однаково карають як того, хто дає, так і того, хто бере.
Хабарництво "з хвоста" означає те, що більшість громадян практично погоджуються платити хабарі з метою забезпечення гарантій вирішення їхніх проблем. Такий підхід добре виховав новітнє покоління бюрократів, які зубами готові тримматися за своє крісло.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 06 червня 2009, 00:00 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 26 травня 2008, 03:00
Повідомлення: 1118
Звідки: Побратимск
Прізвище, Ім’я: Побратим-2
Цитата:
taras.hryhorchuk пише:
Хотілося б подискутувати на цю тему.
...
Такий підхід добре виховав [U]новітнє покоління[/U] бюрократів, які зубами готові тримматися за своє крісло.

Одне "примітне" спостереження: особливо охочі платити хабарі платити ті, хто "не проти" їх і брати.
Так що Лукашенко вчинив абсолютно вірно.

На рахунок підкресленого:
Не впевнений про новітнє покоління бюрократів.
Щось мені підказує, що коріння питання надто глибокі, бо часто, у окремих індивідуумів, мають ознаки генетичних трансформацій.

Цитата:
taras.hryhorchuk пише:
На мою думку, питання хабарництва має два протилежні боки: "з голови" та "з хвоста".

Моє зауваження:
Ті "два боки", про які ви говорите, насправді лежать з однієї, якщо можна так сказати, більш обширної сторони - сторони, яка відноситься до ще більш глобальної сфери суспільних відносин.
Схему руйнівного впливу на спільноту в цілому, намалює за пару хвилин будь-який студент.
Це зрозуміло навіть інтуітивно.
[size=2]Щось я почав...[/size]
Але, було б можливо краще, вести розмову про сферу моралі і індивідуальної психології окремих конкретних людей. Які і складають націю, і психологічний стан яких виливається в загальне здоров'я "мудрого народу", котре всі бачать яке є.

Простіше кажучи, я вважаю, що треба говорити про те, що хабарництво завдає шкоду не тільки економіці та всім суспільним відносинам, а в першу чергу - кожному конкретному учаснику процесу.
І уникнути цього руйнівного впливу не можливо, до тих пір поки хабарництво існує як явище.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 29 червня 2009, 19:54 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 18 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 12717
Звідки: Модена. Італія.
Прізвище, Ім’я: Струк Руслан
Екс-суддя Зварич дає свідчення: є конкретні прізвища та сумиЩоб підсилити доказову базу, слідчі Генпрокуратури проводять відтворення - слідчі дії, під час яких екс-голова Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич розповідає, від кого брав хабарі і з ким ними ділився.

У приміщенні Львівського апеляційного адміністративного суду, скажімо, він показав, як у своєму кабінеті ділився черговим хабаром з Віталієм Тертичним, який колись працював у Львівському апеляційному адміністративному суді, а зараз очолює Центральний адміністративний суд Києва (цей суд ще не діє, перебуває на стадії створення).

Як повідомляє газета "Високий Замок" з посиланням на джерела, у Києві, в приміщенні Вищого адміністративного суду України Ігор Зварич показував та розповідав, як давав хабарі голові Вищого адмінсуду Олександрові Пасенюку. Якщо вірити показам Зварича, Пасенюк отримав від львівського “посівальника” чотири хабарі на загальну суму 150 тисяч доларів США. Один із цих хабарів, за словами І.Зварич, він дав О.Пасенюку за призначення на посаду голови Львівського апеляційного адміністративного суду.

Нещодавно газета "Сегодня" з посиланням на прокуратуру Львівської області повідомила, що Ігор Зварич дав свідчення щодо деяких відомих людей. Наприклад, щодо екс-голови Львівської обладміністрації Петра Олійника та колишнього голови Львівського окружного, нині - в.о. голови Апеляційного адмінсуду Віталія Тертичного, що той нібито замішаний в грошових потоках. Наступного дня адвокат Ігоря Зварича категорично спростував дану інформацію. "Будь-яких нових свідчень, окрім тих, що були оприлюднені раніше, Ігор Зварич не давав, він надалі перебуває у львівському СІЗО, у пш?ятницю я особисто був у нього. Згідно зі ст. 63 Конституції України, мій підзахисний має право відмовитися давати покази щодо себе", - зазначив Ігор Савка.

Нагадаємо, голову Львівського апеляційного адмінсуда затримали 3 грудня 2008 року за підозрою в отриманні $100 тисяч. При обшуку знайшли більше $1 млн і 2 млн грн. Затверджував, що це добровільні пожертвування на церковні потреби і ремонт суду. Ховався. Повторно затриманий 9 березня 2009 року на квартирі у тещі.

29-06-2009 12:19

Джерело: zaxid.ne

_________________
Зображення


jedem das seine... Dienst ist Dienst und Schnaps ist Schnaps!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 06 грудня 2009, 01:54 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
така цікава тема, пора продовжувати... :D


Догори 
 Тема повідомлення: Re:
 Повідомлення Додано: 27 травня 2010, 21:15 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 26 травня 2008, 03:00
Повідомлення: 1118
Звідки: Побратимск
Прізвище, Ім’я: Побратим-2
exp написав:
така цікава тема, пора продовжувати... :D

Треба вести тут "журнал хабарів": коли, кому і скільки давалося Зображення
Можна з фотками, аудіо та (бажано) відеозаписами.


Догори 
 Тема повідомлення: Re: Хабарництво в нашому житті
 Повідомлення Додано: 27 травня 2010, 21:19 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
починай... :D


Догори 
 Тема повідомлення: Re: Хабарництво в нашому житті
 Повідомлення Додано: 27 травня 2010, 21:23 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 26 травня 2008, 03:00
Повідомлення: 1118
Звідки: Побратимск
Прізвище, Ім’я: Побратим-2
Перше, що пригадалося, як я носив "могар" до деканату...
Але так самі в общазі й випили його. :D


Догори 
 Тема повідомлення: Re: Хабарництво в нашому житті
 Повідомлення Додано: 04 серпня 2010, 01:35 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 26 травня 2008, 03:00
Повідомлення: 1118
Звідки: Побратимск
Прізвище, Ім’я: Побратим-2
"Докажи, что живешь на законные". Как Гонконг победил коррупцию
21:44 06.07.2010

В России все время твердят о том, как сложно победить коррупцию. Некоторые даже уверяют, что это зло (существующее с давних времен) непобедимо. Но Гонконг полностью опровергает это утверждение. Город-государство, находящийся в Азии, где "отблагодарить нужного человечка" и "подмаслить чиновника" — исторический обычай, сейчас живет практически без взяток. В рейтинге Transparency International, составленном по принципу "чем ниже коррупция, тем лучше", Гонконг занимает 12 - ое место и стоит выше, чем Англия, которая когда-то владела и управляла городом. Опережает Гонконг и Японию, Австрию, Германию. Как такое удалось азиатскому городу?

Скажем сразу, ничего из ряда вон выходящего правительство города (и всей провинции) не делало. В данном случае важно не только, что именно делалось, но и как. Власти продемонстрировали настоящую волю, а также решимость и последовательность в реализации антикоррупционных мер, причем не взирая на лица. А мер было не так уж и много. Всего три. И реализовывать их Гонконг начал в 1974 году, когда коррупцией было пронизано 94% всего государственного сектора.

Мера первая: отмена презумпции невиновности для чиновников. Вместо него применяется принцип "докажи, что купил имущество не на взятки"

В этом есть что-то общее с принципом конфискации имущества "in rem", который сейчас обсуждается в России.. "In rem" предусматривает конфискацию имущества, если оно по стоимости превышает доходы чиновника и при этом он не может документально доказать, что деньги получены из других источников законным путем.

За законопроект о такой конфискации решительно высказывались депутаты Госдумы. Но потом, увидев текст законопроекта, видно, сами испугались радикальности мер. Если его действительно применять, в России будет конфисковано море движимого и недвижимого имущества. Мало кто в нашей стране строит дворцы и покупает дорогие авто на законно заработанные деньги.

Возможно, поэтому депутаты Госдумы заговорили о возможных негативных последствиях закона и злоупотреблениях, предложили его еще обсуждать и доработать… (подробнее об этом мы рассказывали здесь).

Кстати, такое промедление позволит тем, кто может оказаться в числе подозреваемых после введения закона о конфискации "in rem", предпринять определенные шаги, чтобы себя обезопасить. Скажем, перерегистрировать имущество на родственников, не являющихся членами семьи.

Гонконг же оказался решительнее и сумел отважиться на радикальные жесткие действия. Именно поэтому добился результата. Презумпция невиновности для чиновников была отменена. В законодательстве появилась соответствующая норма. Ее содержание можно передать так: если чиновник не в состоянии доказать, что законным путем получил средства, которые лежат на заграничных счетах или на которые куплена, предположим, вилла с бассейном, то путь один — в тюрьму. И на довольно приличный срок — до 15 лет.

Это правило стали последовательно и четко реализовывать. Сразу же после отмены презумпции невиновности несколько крупных чиновников Гонконга оказались за решеткой.

Мера вторая: создана независимая комиссия по борьбе с коррупцией (НКБК). Подчиняется генерал-губернатору, у сотрудников высокие оклады

Генерал-губернатор своим приказом назначал специалистов в эту комиссию на срок не менее чем 5 лет. Подчинялись они тоже только генерал-губернатору. Ни МВД, ни структура, отвечающая за госбезопасность, влиять на НКБК не могли.

Оклады у специалистов независимой комиссии по борьбе с коррупцией были на 20-30% выше, чем у работников силовых ведомств.

Комиссия призвана не только выявлять взяточников, но и заниматься профилактикой — предотвращать взятки в сферах, наиболее подверженных коррупции, например, в службах, выдающих различные разрешения на ведение бизнеса или каких-либо работ, в ГИБДД, в следственных органах и судах… НКБК анализирует, применяют ли взяточники новые схемы. Комиссия вправе провести проверку в любом ведомстве и министерстве, если есть хотя бы малейшее подозрение на взяточничество.

За первый год работы НКБК были пойманы и осуждены 220 чиновников-взяточников. Среди них оказался и шеф полиции Гонконга. Против него возбудили уголовное дело, но он успел выехать в Лондон. Тем не менее генерал-губернатор смог добиться выдачи шефа полиции. Его экстрадировали в Гонконг, где состоялся суд над коррупционером.

Возникает резонный вопрос: не появится ли соблазн у самих специалистов независимой комиссии по борьбе с коррупцией, обладающих большими полномочиями и подчиняющихся напрямую генерал-губернатору, обогатиться на взятке? Соблазн появиться, конечно, может. Но и за работой комиссии есть кому следить. Этим занимаются общественные организации, созданные из представителей интеллигенции и бизнеса. Если общественная организация вдруг заподозрит кого-то из специалистов НКБК в нечистоплотности, имея на руках документальные подтверждения, то этого специалиста увольняют.

Мера третья: людям и журналистам предоставили возможность сообщать о взяточниках

Это одна из наиболее важных и проблемных мер. Поначалу люди скептически относились к начинаниям властей, направленным на борьбу с коррупцией. Думали: "Пошумят -пошумят, найдут несколько не самых крупных взяточников, арестуют их, посадят, а крупных чиновников не тронут. И все останется, как было".

Однако со временем удалось преломить скепсис людей и журналистов, и они стали помощниками независимой комиссии по борьбе с коррупцией.

НКБК организовала "горячую линию", которая работает круглосуточно. Любой гражданин может позвонить туда и сообщить о чиновниках, которые вымогают или получают взятки.

Чтобы исключить опасность наказания для того, кто вынужден был дать взятку, в Гонконге не является преступлением коррупция по независящим от человека причинам. Например, если бизнесмен дал взятку чиновнику, который выдает разрешения на бизнес, то виноват только чиновник, его и накажут. А бизнесмен останется вне преследования. Поэтому люди, ставшие жертвой коррупции, не боялись звонить на "горячую линию" НКБК и сообщать о взяточниках (которым, возможно, сами звонившие ранее вынуждены были дать взятку).

Журналисты проводили собственные расследования в отношении чиновников — фиксировали их крупные покупки, выявляли размер затрат их родственников…

На каждую информацию, поступающую от работников СМИ и граждан, НКБК реагировала. При наличии оснований взяточнику замораживали банковский счет, требовали объяснить происхождение доходов, а если было необходимо, арестовывали…

Все факты поимки коррупционеров и их ареста освещались в прессе. Люди стали замечать, что наказывают и высокопоставленных чиновников -взяточников, что у правительства Гонконга серьезные намерения. И доверие у населения к борьбе с коррупцией возросло. Оно стало поддерживать правительство.

Вывод: победить коррупцию можно, если есть настоящее желание это сделать

В отличие от других провинций Китая в Гонконге не применяют крайнюю меру наказания (расстрел) к мздоимцам, взяточникам и должникам бюджета. Несмотря на это, в Гонконге, где в прежние времена приходилось даже дворнику давать взятку, чтобы он хорошо подметал дорожку к дому, удалось почти изжить коррупцию. Если, как говорилось выше, в 1974 году коррумпированность госаппарата составляла 94%, то сейчас она равна приблизительно 2-3%. Феноменальный результат!

Опыт Гонконга красноречиво свидетельствует: если есть настоящее желание побороть коррупцию и воля, чтобы действовать решительно, то можно добиться результата. Но его никогда не добиться, если власти только делают вид, что пытаются бороться со взяточничеством, и если за борьбу с коррупцией отвечают сами коррупционеры.

Автор: Лев Миров

- - - - - - -
Джерело
- - - - - - -


Догори 
 Тема повідомлення: Re: Хабарництво в нашому житті
 Повідомлення Додано: 04 серпня 2010, 09:57 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
а як боротися з хабарництвом, як на кожному кроці тобі тицяють бабло...
треба дуже велику зарплату давати, щоб думалося так - нафіг немі той хабар, якщо через нього я можу не мати такої великої зарплати :D


Догори 
 Тема повідомлення: Re: Хабарництво в нашому житті
 Повідомлення Додано: 04 серпня 2010, 23:16 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 05 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 12473
Звідки: ... ґдє рєзной палісад ...
Прізвище, Ім’я: турок з полонини
exp написав:
а як боротися з хабарництвом, як на кожному кроці тобі тицяють бабло...
треба дуже велику зарплату давати, щоб думалося так - нафіг немі той хабар, якщо через нього я можу не мати такої великої зарплати :D


Йой! Зображення

"Стаття 369. Давання хабара
1. Давання хабара -
карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних
мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох
до п'яти років. "
Кримінальний кодекс України (Частина 18)


1. Може хтось чув про подібні прецеденти?!
2. А чому?..
3. ..............?..
Зображення

_________________
І-і-і-йо-о-ой!!!

Проженемо за Волгу
Смердячу кацапню,
І більше не допустимо
Подібную х...ню!


Догори 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
 
 Сторінка 14 з 16 [ 160 повідомлень ] На сторінку Поперед.  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Далі
Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Теревені  » Теревені на різні теми


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

 
 

 
Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  

Дошка безкоштовних оголошень

додати оголошення

Новини

Публікації


дитячий магазин

cron
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB