Реєстрація    Вхід    Форум    Учасники   Пошук    Допомога

Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Техніка  » Побутова техніка та інше




 Сторінка 37 з 39 [ 382 повідомлень ] На сторінку Поперед.  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Далі



Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Аудіотехніка
 Повідомлення Додано: 19 квітня 2013, 00:23 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 10 квітня 2008, 03:00
Повідомлення: 4424
Звідки: Мішкольц, Угорщина
SPY написав:
нє, ну а що ту обговорювати? слушатілям достатньо 192-256 кбс
Нє, ну кого задовільняє mp3 192 кбс, то обговорювати дійсно нема що, той далі може й не читати цей пост ( :secret: тим паче, шо будєт многа букаф); ніяких проблем. Але, як слушно пишут отам-во "гімназисти": без проблем життя не буває ;) . Тому, з тими кому цікаво, мож обговорити і деякі проблеми.
Плюси аналогового винилу в тому, що звук, перетворюючись електромеханічним способом, доходить до нас суцільним безперервним потоком і АЧХ (амплітудно-частотна характеристика), навіть в нинішний вік високих технологій все ще залишається на рівні. Тоді як з любого цифрового джерела звук іде такими собі манюсінькими порційками (Бодя якось пробував то пояснити, малюючи синусоїди, щось на зразок осцилографних), перерви в звуці настільки малі, що на перший погляд людським вухом не сприймаються (так як і ми не бачимо в цифровому зображенні квадрати пікселів - а вони там є :) ). Суб'єктивно люди з"прямими вухами" такий звук відчувають як твердий, агресивний, то, шо удіфіли йменують "цифрятиною" (хоча декому якраз такий звук і довподоби, я особисто знаю декількох електрогітаристів, котрі сильно-фист мотиляють пальцьома і разом з тим двохсотдолларові гітари їм більше подобаються, ніж тисячадолларові - якраз через агресивний, деренчливий звук. Особливо таких багато серед москалів, там, взагалі, суцільні парадокси, на кшлат - "нам, татарам одін хрєн..."; і ці всі парадокси вони чомусь нав'язують вам і цілому світові, як невід'ємливу частину слов'янського менталітету :eek: )
Але не про це тема, так от: чим більша частота дискретизації, тим ота цифрова синусоїда стає більш подібна на справжню аналогову ( до слова: в CD форматі - 44 100 Гц (в мобілці 8 000 Гц - достатньо для членоврєдительської членороздільної розмови), тоді як в ,недавнозгадуваному Бодьою, SACD - 2 822 400 Гц )
Є ще один момент, не дуже акцентований: хоча свого часу pent@gon бив себе в груди, шо він може переписати CD один в один, до останнього нуліка і одинички, насправді - при любому зчитуванні, без різниці, чи то оптичним способом (CD-DVD), чи з твердого диска, чи флешки; частина інформації - отих нулів і одиничок, в силу різних причин, завжди губиться. Звичайно, чим точніший, якісніший зчитувальний пристрій, тим тих випадінь менше (і такі випадіння не вважаються помилкою - ні одна програма вам не випише мовляв, disc error :) ) . Компенсує оті випадіння буфер похибок цифрово-аналогового перетворювача, він логічним методом просто вгадує-домальовує ті випавші фрагменти. Звичайно, чим потужніщий отой ЦАП, тим більш вірогідніші оті вгадуванці-вимальовуванці. А вже цілком свідомо і в значно більшому масштабі оті домальовуванці, чи правильніше сказати зглажуванці, відбуваються при компресії, наприклад, у тому ж mp3 форматі. В результаті тих домальовувань-зглажувань, ми чуємо плоский, безбарвний звук, як кажуть: "без мнєса." Аби подолати "цифрятину", був знайдений частковий вихід для аудіофілів - лампові звеселювачі (за своєю технологією "лампа" оживляє, підфарбовує звук).
Величезним недоліком винилу є, власне, механіка. Механічний спосіб звукопередачі просто не буває безшумним, оте знамените шшшшшшш.... властиве практично всім програвачам платівок. Програвачі, в яких різницю сигнал-шум зведено до мінімуму, виготовляються з високоякісних матеріалів, кожна деталька там підігнана до мікронів і тому коштують дуже дорого. Крім того, як вже згадував Старший_брат, виробництво самого винилу накладне: сам матер'ял має бути доброї якості, бо інакше (люди з досвідом це добре пам'ятають) від любих температурних коливань, чи механічних впливів він деформується (ну я не маю на увазі "парадокси" апрєлєвського заводу, там навіть дзюрка не була вибита точно по центру ). Крім того любе програвання механічним способом - це вже пониження якості платівки, тоб-то довговічність CD, DVD звичайно не безмежна, але набагато більша.
Отут підходимо до сумного. Виготовити СD, байдуже - звичайне, super audio, чи DVD, коштує копійки: пласмаска - пласмасков, ґіґагерцові процесори на сьогоднішній день теж не велика дивина, не кажучи вже про тіґабайтові накопичувачі інформації. А виробники вперто продовжують годувати піпл недосконалим CD форматом, тоді як SACD, чи DVD-audio, при копійчаній технології виготовлення, продовжують видаватися як ексклюзивні формати, за, як казав Жванєцкий: "очень дополнительные деньги". :( Чи ото перефразовуючи - кожен народ заслуговує на свого випробника... :?:


Догори 
 Тема повідомлення: Re: Аудіотехніка
 Повідомлення Додано: 19 квітня 2013, 01:10 
Офлайн
Девелопер-недоучка :D
Аватар користувача

З нами з: 08 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 4972
Звідки: Коломия
Ви говорите прописні істини, які не заперечиш, однак але:
1) випуск альбомів орієнтується не на аудіофілів, яких не так багато. Мб і людей з правильними вухами не так багато - не відношу себе до них. Для тих на кого орієнтується, як мінімум немає різниці чи 128 чи 320: аби не шуміло, не скрипіло, не заїдало. Чи можна це називати якістю? Кожен відповість по своєму. Якщо розмір молотка особисто Вам дозволяє з комфортом забити цвєк чи є потреба братись за кувалду, тільки по тому, що вона масивніша і краще б'є? Якщо користувачу достатньо 320х240 відеофільму та й ще в CamRip з зажатою прищепкою на носі при озвучці - то чи є сенс видавцю створювати якісніший контент, якщо основну масу покупців все задовільняє?

Якщо нема скрипу-шуму-свисту, але й нема 6-тиканального звуку пересічний користувач буде сильно плакати?

2) Але крім носія ще потрібен програвач. Хочу слухати музику в поїзді/трамваї/лісапеді/горах - тарабанити з собою хай-фай систему/бобіни/усілок/кумулятор/генератор/6 крутих колонок? Якщо річ йде про розлягтись на дивані, включити класику - згоден. Але 50% музики слухаю вдома, 50% при переміщенні на роботу/з роботи в магазин... Відмовитись від звички прикрашати поїздку в маршрутці замість Владімірского централу (Слава Сяйво, більше не буду його Сцяйвом називати - крутять українську музику з недавніх пір) - так те ж радіо не без шуму - прийом не завжди стабільний, плюс пасажири шумлять, як таки послухати "Не потерять бьі в серебре, ее одну, заветную" в акустичній версії в 320 добираючись з Франківська?

3) Сам не раз сперечався, що аналог краще і повністю підтримую Вас - достатньо тільки почути один той же фрагмент в стиснутому МР3 та взяти б Бодіні саморобні ігралки, однак не варто відкидувати право на існування 3gp як перегляд відео на телефоні бо є mkv та 1080р-ремукси, як і викидати мр3 бо православними є 6-канальні двох мільйонні герци - кожен вибирає для себе ціна-якість.
Я особисто терпіти не можу нижче 480р відео на 17", 720р на 22", 256-320кбс, камріпи, тс-ки з лінійним звуком, але якщо є категорія людей, яку це задовільняє - я не казатиму, що це маст дай. Можливо видамся дурнем, тоді прошу пояснити ще таке. Вухо чує від 16 до 20кГц сенс тоді гнатись за 2мГц?

_________________
Зображення :D


Догори 
 Тема повідомлення: Re: Аудіотехніка
 Повідомлення Додано: 19 квітня 2013, 11:03 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 11 жовтня 2007, 03:00
Повідомлення: 1039
myrko написав:
шо він може переписати CD один в один, до останнього нуліка і одинички, насправді - при любому зчитуванні, без різниці, чи то оптичним способом (CD-DVD), чи з твердого диска, чи флешки; частина інформації - отих нулів і одиничок, в силу різних причин, завжди губиться.


В корнє нє согласєн. :)

Якщо там щось губиться - то такий диск або зчитувальний пристрій непридатний до використання. Не маю бажання піднімати зара нюанси запису зчитування даних з /на оптичний диск, але в будь якім випадку при зчитуванні блока даних іде перевірка контрольної суми. у разі не співпадіння - можливо є спроба повторного зчитування , а потім уже діск еррор. Який сенс у даних які не можуть бути правильно прочитані? адже на оптичні диски пишеться не тільки музика а і бінарні дані, виконувані файли. як ви уявляєте собі картину, коли програма , запущена з оптичного диску кожен раз буде виконівати різний двоїчний код? я собі такево не уявляю.

вібачєйте що вклинююсь у вашу аудіофільську дтискусію зі своїми 5 копійками :)


Догори 
 Тема повідомлення: Re: Аудіотехніка
 Повідомлення Додано: 19 квітня 2013, 11:24 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 10 квітня 2008, 03:00
Повідомлення: 4424
Звідки: Мішкольц, Угорщина
SPY написав:
Вухо чує від 16 до 20кГц сенс тоді гнатись за 2мГц?

Ти знову переплутав мокре з пухнастим: амплітудно-частотна характеристика - це лиш однин з параметрів звуку, на сьогоднішній день вважається, що всі музичні формати з цим справляються, мобілки і касетні магнітофони (у кого ще є) брати до уваги не будемо. Що до частоти дискретизації цифрових форматів, яка теж вимірюється в герцах, але це зовсім інші герци ( ...а пазавите Герца, старенького Герца... Зображення , шутка юмора :-D ). Що до АЧХ, то аудіофіли в першу чергу звертають увагу на рівномірність отих характеристик на протязі всієї смуги 20Гц - 20кГц, це залежить в тій чи іншій мірі від усіх компонентів звуковідтворюючого тракту. (Хто пам'ятає, на колонках рижського заводу radiotechnica s-30 навіть малювали оту АЧХ на передній панелі). Що до частот вище за 20 кГц ( а це не правда, що людина на них не реагує), то вони в основному використовуються в сучасних багатоканальних системах для локалізації і деталізації в просторовому звучанні. Але крім АЧХ існує ще багато речей які впливають на характер хвуку.
Що до молотка і кувалди, то порівняння настільке невдале, шо коментувати нема сенсу... :eek:
Що до того, мовляв, я хочу слухати музон на вєліку, в поїзді, під час лекцій і т.д., то це окрема тема про культуру прослуховування ( я й сам іноді слухаю музику через телефон, в мр3, в автобусі, але тільки в інформативних цілях - що б знати, чи варто витрачати час на пошуки цього матеріалу в кращому форматі ), про це все треба говорити окремо і не тут. Коротко: чоловік не свиня - до всього звикне :) , тоб-то людський слух, як і зір, має великі адаптивні здібності.
Якось так... :eek:


Востаннє редагувалось myrko в 19 квітня 2013, 11:35, всього редагувалось 1 раз.

Догори 
 Тема повідомлення: Re: Аудіотехніка
 Повідомлення Додано: 19 квітня 2013, 11:34 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 10 квітня 2008, 03:00
Повідомлення: 4424
Звідки: Мішкольц, Угорщина
VohaBit написав:
В корнє нє согласєн. :)

Можна й посперечатись, але в питанні, як воно там ферцеклює (а йдеться не про стаціонарні високоточні пристрої а про звичайні аудіоплеєри, на зразок тих що колись носили на пузі, в яких невеликий непрочитаний фрагмент не зчитується ще раз, а тупо перескакується), мож залізти в непролазні хащі дуже далекі від аудіотехніки, тому тут починати дискусію нема сенсу.


Востаннє редагувалось myrko в 19 квітня 2013, 11:47, всього редагувалось 1 раз.

Догори 
 Тема повідомлення: Re: Аудіотехніка
 Повідомлення Додано: 19 квітня 2013, 11:45 
Офлайн
Девелопер-недоучка :D
Аватар користувача

З нами з: 08 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 4972
Звідки: Коломия
VohaBit написав:
В корнє нє согласєн. :) Якщо там щось губиться - то такий диск або зчитувальний пристрій непридатний до використання.

цей момент вирішив опустити, так як як можливо я чогось не розумію в тональностях та кольоровості звукової картинки, так само не варто вдаватись що чек-сум, які апріорі не можуть бути і якщо ще в герцах можна казати, що моє вухо не чує, якийсь там герц, то одинички і нулики загубитись не можуть, бо загубитись не можуть і нічого втратитись не може. Ті хто пишуть програми, б застрелились якби в їх скомпільованому ехе-шнику пропав один нуль чи одиничка погірше аудіофіла, який не почув одної четвертої ноти 3-ої скрипки. А технологія запису дисків відома. Мене цікавлять інші моменти, які я описав...

_________________
Зображення :D


Догори 
 Тема повідомлення: Re: Аудіотехніка
 Повідомлення Додано: 19 квітня 2013, 11:50 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 10 квітня 2008, 03:00
Повідомлення: 4424
Звідки: Мішкольц, Угорщина
SPY написав:
то одинички і нулики загубитись не можуть, бо загубитись не можуть і нічого втратитись не може..
Я вже колись на це відповідав - блажен хто вірує...


Догори 
 Тема повідомлення: Re: Аудіотехніка
 Повідомлення Додано: 19 квітня 2013, 12:02 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 11 жовтня 2007, 03:00
Повідомлення: 1039
myrko написав:
Що до частот вище за 20 кГц ( а це не правда, що людина на них не реагує), то вони в основному використовуються в сучасних багатоканальних системах для локалізації і деталізації в просторовому звучанні. Але крім АЧХ існує ще багато речей які впливають на характер хвуку.


Тут слід би було згадати про теорему Котєльнікова , ну можливо ряди Фур'є. Але тоді дискусія перетвориться у шось инче.

myrko написав:
Можна й посперечатись


краще не треба :)

myrko написав:
а про звичайні аудіоплеєри,


тут блок прочитаний з помилками може і відкидатися. для плеєра це не настільки критично. аналогічно робиться зара і в інтернеті з усякими відео чи ауідо потоками. частина даних , яка не доставлена вчасно мягко кажучи вже і не є потрібною і просто викидається.
але вже звичайний компутерний двд чи цд рв собі такої розкоші позволити не може. причини я навів вище.


Догори 
 Тема повідомлення: Re: Аудіотехніка
 Повідомлення Додано: 19 квітня 2013, 12:05 
Офлайн
Девелопер-недоучка :D
Аватар користувача

З нами з: 08 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 4972
Звідки: Коломия
myrko написав:
SPY написав:
то одинички і нулики загубитись не можуть, бо загубитись не можуть і нічого втратитись не може..
Я вже колись на це відповідав - блажен хто вірує...

ну ось я не почув нащо потрібні 2мГц - не знаємо, нащо але чим більше - тим краще, однак ставиться під сумнів моя віра.
Тут більше БорМан, найтфлай, міша, гушулей можуть довести правду тієї віри...

Для програмістів кожен нуль та одиничка на вагу золота... будь-який файл, якщо загубиться одиничка чи нуль стає побитим апріорі з можливість все-таки відкритись чи навіть не відкритись - всього-на-всього один нуль чи одинчка загубиться. Я скоріше поставлю під сумнів, що аудіофіли чують всі герци, аніж, що диск копіюється з втратами.

На рівні плеєра, який подає вам сигнал на лампу - не виключено що фрагменти можуть губитись, бо при переході з цифри на аналог нема перевірки чи весь сигнал дійшов чи десь затушився, а при переході цифрового сигналу на цифровий сигнал кожен нулик та одиничка переходить серйозний фейс-контроль... Але мені здається, що аргументи закінчились і ми сходимо в офтоп.

myrko написав:
Що до того, мовляв, я хочу слухати музон на вєліку, в поїзді, під час лекцій і т.д., то це окрема тема про культуру прослуховування ( я й сам іноді слухаю музику через телефон, в мр3, в автобусі, але тільки в інформативних цілях - що б знати, чи варто витрачати час на пошуки цього матеріалу в кращому форматі ), про це все треба говорити окремо і не тут. Коротко: чоловік не свиня - до всього звикне :) , тоб-то людський слух, як і зір, має великі адаптивні здібності.
Якось так... :eek:

я не старався вподобати порівняння з кувалдою та молотком - але ось вам ще один приклад, який видасться нісенітницею - кіно можна дивитись тільки в кінотеатрі - бо там великий екран, а музику тільки 2мГц, все решта то є від лукавого :-D

_________________
Зображення :D


Догори 
 Тема повідомлення: Re: Аудіотехніка
 Повідомлення Додано: 19 квітня 2013, 12:28 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 11 жовтня 2007, 03:00
Повідомлення: 1039
ця дискусія сильно нагадує ту шо є у фотографів про цифру і плівку. :-D

цифра завжди спотворює аналоговий сигнал. чим вища частота дискретизації - тим менші будуть спотворення. є певна розумна межа доки варто піднімати частоту дискретизації щоб отримати прийнятну якість відтворення оцифрованого сигналу. ось ця межа і є предметом суперечок. у кожного вона різна. аудіофоли ідеалісти є праві, коли доказують , що неможливо із 100% точністю оцифрувати звук. а з іншої сторони - а чи вона потрібна. тут кожен має свою думку і робить свій вибір. вільному - воля :)

їдучи на ровері не станеш тягнути за собою патефон з вінілом ( а цікаво бис було таке увидіти :-D ) . сидячи в хаті у зручнім фотелю з файною акустикою в кутках не захочеш слухати пошкрабаний сд з мп3 у найнижчім бітрейті. :-D особливо якшо є у хаті патефон з вінілом :-D


Догори 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
 
 Сторінка 37 з 39 [ 382 повідомлень ] На сторінку Поперед.  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Далі




Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Техніка  » Побутова техніка та інше


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

 
 

 
Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  

Дошка безкоштовних оголошень

додати оголошення

Новини

Публікації


дитячий магазин

cron
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB