Реєстрація    Вхід    Форум    Учасники   Пошук    Допомога

Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Культурне життя та наука  » Наука та освіта




 Сторінка 5 з 48 [ 473 повідомлень ] На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 48  Далі



Автор Повідомлення
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 10 грудня 2008, 11:18 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 18 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 12717
Звідки: Модена. Італія.
Прізвище, Ім’я: Струк Руслан

Цитата:
«Дєківска» школа


КЛАС!!! :arrow:

_________________
Зображення


jedem das seine... Dienst ist Dienst und Schnaps ist Schnaps!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 10 грудня 2008, 14:32 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
Капітан, тепер хоть не будеш забувати мову... :D


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 10 грудня 2008, 14:54 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 18 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 12717
Звідки: Модена. Італія.
Прізвище, Ім’я: Струк Руслан

Та ти що , я читаю і нагадую як моя баба говорила... :bc:

_________________
Зображення


jedem das seine... Dienst ist Dienst und Schnaps ist Schnaps!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 03 січня 2009, 22:14 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
[QUOTE]«Це прецедент в історії книговидання!»
Так вважає краєзнавець Микола Савчук про видання другого тому збірника статей і спогадів «Коломия й Коломийщина»

— Пане Миколо, недавно побачив світ другий том збірника «Коломия й Коломийщина» на 400 сторінок. Однак на початку мусимо згадати про перший том. Коли і де побачив він світ, хто його автори?
— Не повіриш, але перший том з’явився друком у Філадельфії (США) ще 20 років тому! А другий — аж у липні 2008-го. Це, мабуть, претендує на прецедент в історії книговидання! Однак головне, що книжка таки народилаcя. І вже в нашій Коломиї.

Щодо першого тому, то над ним працював Комітет коломиян (1980 — 2008) у діаспорі. Упродовж сімох років наші краяни збирали матеріали й кошти, вели жваву кореспонденцію, редагували статті, розсилали їх на уточнення авторам і, врешті-решт, на схилку 1988 року збірник «Коломия й Коломийщина» побачив світ. Була це товста книжка на 960 сторінок, добре видана і відредагована. Варто згадати, що над нею наполегливо працювали такі відомі в діаспорі люди, як д-р Марія Кобринська, д-р Богдан Романенчук, д-р Василь Ніньовський, д-р Зиновій Книш та багато інших. А те, що книжка вийшла завдяки Науковому товариству ім. Шевченка, додавало їй ваги. Видання мало добру пресу, розлетілося світами й головними бібліотеками, а кілька примірників дісталося й до самої Коломиї, де тоді зачинали віяти перебудовчі вітри. Щоправда, книжка тоді не стала масовим надбанням, бо й комуністична влада ще почувалася впевнено, та й наклад книжки (500 примірників) не міг задовольнити коломийську спрагу.

Відтак, зважаючи на велику кількість матеріалів, які не ввійшли до «Коломиї й Коломийщини», та кошти, які ще були в касі, діаспорці-коломияни постановили видати другий том. Однак на перешкоді їм стало кілька причин: вони зірвалися з осідлих місць і, окрилені незалежністю, стали частіше прилітати в Україну, тратячи на це час, гроші й сили. А роки брали своє, й один за другим покинули цей світ наші славні гімназисти й дивізійники, митці й отці, бандерівці й мельниківці. Матеріали до другого тому перейшли до колишнього коломийського гімназиста Богдана Сілецького, а коли він 1995 року помер, то його справу продовжив доктор ветеринарної медицини Ярослав Гелета з м. Каледж Парку уродженець с. Спаса на Коломийщині. До кінця своїх земних днів цей чоловік невтомно переглядав коломийські історії. Вів жваву кореспонденцію чи не з цілим коломийським світом, акуратно складаючи в теки різні матеріали. За натурою це була скрупульозна, дисциплінована людина, великий патріот, який до того ж мав вірну дружину, що підтримувала його. Пригадую, що я не раз запитував світлої пам’яті д-ра Гелету, коли ж буде, нарешті, той другий том. Він уникав відповіді та продовжував працювати, доки 2005 року невблаганна смерть не вихопила його
з-поміж людей.

— Яким чином потрапили до Тебе матеріали другого тому?
— Ще за життя світлої пам’яті Ярослав Гелета казав, що планує видати другий том у Коломиї і що проситиме мене редагувати його. Вже по його смерті до мене писали листи і телефонували його дружина — пані Богдана (з дому Наливайко) та син колись відомого коломийського адвоката й диригента Ставничого — Микола зі США. Вони, а разом з ними й пані Сілецька, пообіцяли мені переслати весь архів Комітету коломиян та попросили вивчити його, дати рекомендації й підготувати до друку другий том. Ці три особи — це фактично весь Комітет коломиян у США, кожному з членів якого минуло 80 і який з виходом другого тому припинив своє існування. Прикро, але час невблаганнийѕ...


— І що ж за матеріали були в тих американських пачках?
— Я отримав сім пачок, а в них газетні й журнальні витинки, рукописи й листи, світлини й листівки, які акуратно склав світлої пам’яті Я. Гелета. І все про милу серцю Коломийщину. Від того архіву віє великою любов’ю нашої еміграції до своєї малої батьківщини.

— Як працювалося над другим томом?
— Робота забрала рік часу. Я грунтовно переглянув план книжки і відібрав те, про що ми менше знаємо, і те, що має більшу вагу. Значну частину матеріалів написали ми, коломийські краєзнавці, хоча є й діаспорна автура. Це один бік справи, а були ж ще питання суто технічні й фінансові. А ще ж наша непрогнозована економічна ситуація, коли на початку року в друкарні папір коштує одну ціну, а в кінці року удвоє більше. Але, як мовиться, козак не без щастя. Ми порозумілися з коломийською друкарнею ім. Шухевича, Комітет коломиян дотримав свого слова, а ми — свого, й ось перед нашими очима виблискує тиснений золотом заголовок «Коломия й Коломийщина т. II». І теж завдяки, але вже Коломийського осередку НТШ. Стало водночас і втішно, і сумно, бо ж до цього моменту не дожили ті прекрасні наші люди з діаспори та й з самої Коломиї, які чекали цього тому, які знали ціну рідній книжці і тим ідеям, що закладені в ній.

— Якби порівняти перший і другий томи...
— Порівняння було б доволі умовним, бо перший том був суто діаспорним, його творили люди на громадських засадах. Вони мусили сказати українському світові правду, яку замовчували в СРСР, вони мусили розповісти про свій міжвоєнний час, про свою велику любов до України й Коломиї, про те, як вони навчалися в гімназії, грали в аматорських гуртках, воювали за незалежність у лавах УВО, ОУН і дивізії тощо. Вони мусили залишити в друці пам’ятку своєї доби. Ми ж робили книжку як уже досвідчені краєзнавці, письменники, але духу книжки дотрималися. Він такий, як і в першому томі. Це дух рідний, це погляд на світ українськими очима. Водночас ми подали багато джерел до статей, які можуть збагатити ту чи іншу тему. Наклад книжки також 500 примірників. Вона поділяється на три розділи: Статті й дослідження; Постаті; Спогади.

— Яке значення таких книжок?
— Такі книжки збагачують нашу велику національну історію, бо в них правдиві свідчення очевидців. Вони стануть підмогою не лише історикам і краєзнавцям, але й кожному, хто хоче збагнути, чого в нашій історії сталося так, а не інакше, ким ми були, хто серед нас герої. З другого боку, праця над «Коломиєю й Коломийщиною» свідчить про те, що й на схилі літ можна робити корисні й добрі справи, які, безперечно, зарахуються людині на тому світі. Можна, звісно попивати віскі у 80 років, грати в бінро й вечеряти в ресторації. Тільки це перевага вільних націй. Ми ж тут, на рідній землі, наразі в цьому віці важко працюємо, якщо не на городі, то за книжками. Хоча, може, й ми колись ще доживемо до таких розкошів.
Розмову вів Петро ПАРшПА

Зображення[/QUOTE]хто бачив, може де продається... :cl:


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 03 січня 2009, 22:18 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 18 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 12717
Звідки: Модена. Італія.
Прізвище, Ім’я: Струк Руслан
exp , а ти з Савчуком знайомий?

_________________
Зображення


jedem das seine... Dienst ist Dienst und Schnaps ist Schnaps!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 03 січня 2009, 22:32 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
Цитата:
Капітан пише:
exp , а ти з Савчуком знайомий?
так... :cl:
ну ти коли комп купуєш до Біла Ґейтса не дзвониш... :D


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 03 січня 2009, 22:49 
 
Він такі серйозні речі пишеш


А на перший погляд фотка така, як з міліція. Я думав шо то він номер тримає, а тільки додивився, шо то книжки :D


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 03 січня 2009, 22:52 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 18 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 12717
Звідки: Модена. Італія.
Прізвище, Ім’я: Струк Руслан


Цитата:
emerald пише : ...Я думав шо то він номер тримає,..


Чесно кажучи, я таки... :D

_________________
Зображення


jedem das seine... Dienst ist Dienst und Schnaps ist Schnaps!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 03 січня 2009, 22:55 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 18 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 12717
Звідки: Модена. Італія.
Прізвище, Ім’я: Струк Руслан

Цитата:
ехр пише : ну ти коли комп купуєш до Біла Ґейтса не дзвониш...


Я нє , а він так , дзвонить , радить , підстраховує , бо знає що я його родичам у Верхньому Березові межу переорю... :bc:

_________________
Зображення


jedem das seine... Dienst ist Dienst und Schnaps ist Schnaps!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 04 січня 2009, 00:14 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
я серйозно... хто побачить в продажі «Коломия й Коломийщина» ІІ том, маякніть... :cl:


Догори 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
 
 Сторінка 5 з 48 [ 473 повідомлень ] На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 48  Далі




Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Культурне життя та наука  » Наука та освіта


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

 
 

 
Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  

Дошка безкоштовних оголошень

додати оголошення

Новини

Публікації


дитячий магазин

cron
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB