Реєстрація    Вхід    Форум    Учасники   Пошук    Допомога

Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Захоплення коломиян  » Музика, кіно та театр




 Сторінка 4 з 6 [ 54 повідомлень ] На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6  Далі



Автор Повідомлення
 Повідомлення Додано: 13 березня 2011, 14:57 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 18 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 12717
Звідки: Модена. Італія.
Прізвище, Ім’я: Струк Руслан
от блін , я вже так давно не був у театрі , аж страшно подумати....

_________________
Зображення


jedem das seine... Dienst ist Dienst und Schnaps ist Schnaps!


Догори 
 Повідомлення Додано: 17 березня 2011, 19:07 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
Другий всеукраїнський театральний фестиваль сценічних першопрочитань «Коломийські представлення». Фоторепортаж «Фестивальні хроніки» фото внизу сторінки


Догори 
 Повідомлення Додано: 06 травня 2011, 11:52 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
Цитата:
Повідомлення про те, що коломийський театр взявся за постановку комедії Миколи Куліша «Отак загинув Гуска», я зустрів, признаюсь, без особливого захоплення. Передусім тому, що ніколи не мав сантименту до творчості цього драматурга. Сам він не втомлювався повторювати: «Я люблю революцію, я люблю партію», а врешті улюблена партія повважала за корисне розстріляти свого прихильника. Та й у чому полягає той «дух правди», що живе, якщо вірити літературним критикам, у творах Куліша? У дев’яноста семи загиблих незаможниках? Чи в «Патетичній сонаті», де виживають лише «муравлі революції»?

Ну хай би вже, думалось, ставив режисер Володимир Мартищук, раз йому до смаку п’єси колишнього президента ВАПЛІТЕ, «Народного Малахія», «Мину Мазайла»… Так ні ж, він таки конче хоче втілити на сцені маловідому комедійку «Отак загинув Гуска»! Про яку ніхто з поважних критиків і доброго слова не сказав. Бо важко помітити творчу вершину драматурга в змалюванні тваринного страху дрібного царського чиновника Гуски перед гран-чека. «Його величество Гуска-с» нарешті усвідомлює наприкінці п’єси, що «революція не скінчиться ніколи», а це саме те, що потрібно було істинним комунарам. І їхньому мистецтву соціалістичного реалізму.

Та мушу визнати, що після недавньої прем’єри «Отак загинув Гуска» я подивився на М.Куліша іншими очима. Театр ще раз довів, що він може «витягнути» навіть твори, які не належать до шедевральних. Може зробити на їхній основі цілком привабливе для сучасного глядача дійство, заряджене добротною дозою легкостравного гумору і їдкої іронії. Звичайно, заслуга тут як режисера, так і артистів, починаючи від Богдана Базилевича (Гуска) і закінчуючи Сергієм Лефором (Квартирант), який, дарма що зіграв у комедії епізодичну «німу» роль, запам’ятався аж надто добре.

Усе-таки читати тексти драматургів мають, мабуть, театральні режисери. Нам, глядачам, краще дивитися, як вони втілюють прочитане на сцені, і лише на основі цього судити про якість п’єси.
Дмитро КАРП'ЯК


Догори 
 Повідомлення Додано: 15 серпня 2011, 06:20 
Офлайн

З нами з: 17 квітня 2008, 03:00
Повідомлення: 409
Щодо виступу Коломийського театру на фестивалі в Шотландії.

Зображення

Сам факт, що змогли поїхати і виступити - дуже похвально.
Але вибір матеріалу - чиста кон"юнктура, практично привезли у Шотландію костюмоване шоу, а власне театром, драматургією, майстерною акторською грою там і не пахло.
Було б навпаки - і театру, і окремим акторам одразу запропонували б контракти по Британії, Європі і , можливо, США.
Циркова вистава .

А перекласти Хоткевича - раз плюнути, тому що головне в літературі - не діалект, (в даному випадку - гуцульский), не розцяцьковані кептарі, а Л-Ю-Д-И-Н-А. Почитайте "Гамлета" в оригіналі - це ж неможливо перекласти на російську! тим не менше, є прекрасний переклад Б. Пастернака, а Висоцького у Франціі на фестивалі визнали кращим Гамлетом.
Чому коломияни не показали "Гамлета" - ця вистава є в реперуарі ? Чого злякалися ? Чи талантів нема в театрі ?


Догори 
 Повідомлення Додано: 15 серпня 2011, 06:23 
Офлайн

З нами з: 17 квітня 2008, 03:00
Повідомлення: 409
Щодо виступу Коломийського театру на фестивалі в Шотландії.

Зображення

Сам факт, що змогли поїхати і виступити - дуже похвально.
Але вибір матеріалу - чиста кон"юнктура, практично привезли у Шотландію костюмоване шоу, а власне театром, драматургією, майстерною акторською грою там і не пахло.
Було б навпаки - і театру, і окремим акторам одразу запропонували б контракти по Британії, Європі і , можливо, США.
Циркова вистава .

А перекласти Хоткевича - раз плюнути, тому що головне в літературі - не діалект, (в даному випадку - гуцульский), не розцяцьковані кептарі, а Л-Ю-Д-И-Н-А. Почитайте "Гамлета" в оригіналі - це ж неможливо перекласти на російську! тим не менше, є прекрасний переклад Б. Пастернака, а Висоцького у Франціі на фестивалі визнали кращим Гамлетом.
Чому коломияни не показали "Гамлета" - ця вистава є в реперуарі ? Чого злякалися ? Чи талантів нема в театрі ?

Хотілося б послухати керівника театру.
Зображення

Є фото цієї артистки в ролі Гертруди з "Гамлета" - надзвичайний талант !

А! Ось і коментар керівника:
Д.Чиборак. В Україні ця одна з найстаріших наших вистав (з 1990 року!) триває дві години. А на Единбурзькому фестивалі всі роботи не повинні перевищувати години 15 хвилин. Коли "Гуцульський рік" із двох ми втиснули в одну годину, вийшла зовсім інша вистава, насичена нашими етнічними карпатськими співами й танцями. Вони були замість тексту.

========================================================================================

Михайло Крижановський висловлює щире співчуття Оксані Курко. Прошу їй передати.


Догори 
 Повідомлення Додано: 15 серпня 2011, 09:26 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 05 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 12473
Звідки: ... ґдє рєзной палісад ...
Прізвище, Ім’я: турок з полонини
Trembita написав:
Щодо виступу Коломийського театру на фестивалі в Шотландії.
...


Пані Trembita, а Ви дивились цю постановку?
В Коломиї, чи Единбурзі? :)

_________________
І-і-і-йо-о-ой!!!

Проженемо за Волгу
Смердячу кацапню,
І більше не допустимо
Подібную х...ню!


Догори 
 Повідомлення Додано: 15 серпня 2011, 14:15 
Офлайн

З нами з: 17 квітня 2008, 03:00
Повідомлення: 409
Я не бачила виставу, але абсолютно точно написала - зробили балаган, цирк, розумієте ? хотіли виїхати чисто на на національному колориті - не вийшло . А потім я побачила інтерв,ю з Чибораком, який підтвердив мої слова - повезли шоу з цацками, кептарами, постолами, бартками, коломийками і "Арканом", до театру це не має ніякого відношення. Я прекрасно знаю, що таке фестиваь в Единбурзі, я була два роки тому на подібному музичному фестивалі у Франціі, в Каннах, куди збираються продюсери з усього світу і де одразу пропонують контракти на гастролі.
А наші коломияни - дулю з маком за своє шоу одержали, хоч і мріяли про контракти, звичайно.
кажу ж, треба було показати "Гамлета", тим більше я бачила на фото цікаву сценографію і суперактрису Оксану Курко в ролі Гертруди. Розумієте, "Гамлет" - це суперхіт театральний на всі часи і на нього продюсери всі зібралися б , навіть якщо 100 театральних труп привезли б тільки "Гамлета".
Якщо є відео "Гамлета" з задоволенням подивилася б.
А Хоткевич-шоу треба було везти саме в Канни.

Зображення

Ось ще одна талановита актриса, прекрасна пластика - я бачила фото з вистав.

Подивилася відео-уривки, "Земля" О.Кобилянської . Знову шоу.

Ось що написано:"Нове прочитання, вистава знайшла своє нове обличчя...більш глибоке розуміння твору". ДУРНИЦІ ! ну яке може бути "нове прочитання" того ж "Гамлета" ? ТЕКСТ ТОЙ САМИЙ , а все залежить від пластики актора, дикції, вміння тримати паузу і набору штампів (радість, сум, тривога і т.п). Плюс режисер напхає світла і музики, танців і пісень.
А для мене театр - це коли виходить актор один на один з глядачем.

Відео "Екуус" - чорнуха, психлікарня - це що, глядачеві задоволення принесе ?

Геніальний актор С. Юрський написав книгу щодо акторського мистецтва, яку назвав "Хто тримає паузу".
Розумієте ?
Хоча...я бачила Андрія миронова в 1987 році, "Трехгрошовая опера", він паузу не тримав і зал не тримав - глядачі просто прийшли подивитися на живого Миронова . Він строчив механічно текст, як з кулемета, і дуже неважнецкі виглядав, змучено - а цього гладач не повинен бачити.
.
Костя Райкін - з тієї ж опери, хоч він криком кричить, що в нього унікальний театр. КРИК, ШУМ, ГАМ і все тримається на тому, що він дуже пластично рухається і танцює.

Зображення

Дуже кричать по всьому світу режисери, що "Я - АВАНГАРД !", от вам Іонеску, абсурд, сюрреалізм - ЇЖТЕ!
А ми не їмо. Ми приходимо в театр за мудрістю, за добром, навчитися любити, навчитися розмовляти і вести себе по-людськи, а нам Чиборак - переживання шизофреніка ! І не треба прикривати чорнуху "психологізмом" - якого чорта мені слухати, як ідіот розламує собі череп і пропонує свій зруйнований мозок ?

Ви дуже неправі відносно того, що от "театр витягнув" слабку п,єсу Kуліша, а наша справа - з,їсти. НІ !
Так, в театральному світі проблема з сучасною , геніальною драматургією, але це не оправдовує театр. Чому б не оголосити всеукраїнський конкурс на кращу сучасну п,єсу ? Я думаю, тисячі геніальних дрматургів спиваються від того, що театри беруть західний "авангард" , а не своїх , українських авторів...

часто режисери, навіть дуже відомі і авторитетні, як от Плучек в Театрі Сатири, просто не розуміють п,єсу, а ліплять, що на душу впаде.
я бачила "Ревізора", де в головній ролі був Миронов-клоун. Але Хлєстаков - це епізодична роль, це Ніщо Нізвідки. Насправді ж "Ревізор" Гоголя - це не комедія, це страшна правда про корупцію, про державних чиновників, які грабують власну державу, казну, і народ. Це страшна історія про банду , яка грабує безконтрольно маленьке провінційне містечко. Це історія про народ-раб. Це страшна історія про сучасну Росію, Україну і ще 100 країн. А миронову треба було зіграти Городничего - оце було б справді страшно. Хто бачив геніальний фільм Германа "Мій товариш Іван Лапшин" , знає , що я маю на увазі трагіка Миронова.

Зображення

Звичайно, існує театральна мода. От кинулись всі ставити "Плаху" Айтматова і "Майстера і Маргариту" Булгакова. І ніхто не дотумкв, що це - чисто кінематографічні твори, які не прекладаються не театральну мову ніяк. дивилася у Франківську "Плаху", яку поставив Борис, а Київ привіз "Майстра.." із Ступкою - ЖАЛЮГІДНІ БУЛИ ВИДОВИЩА.

Зображення

До речі, чому театр називається "ОБЛАСНИМ" і "АКАДЕМІЧНИМ" ?


Догори 
 Повідомлення Додано: 24 серпня 2011, 17:10 
Офлайн

З нами з: 17 квітня 2008, 03:00
Повідомлення: 409
Зображення

Театр, кіно, ТВ.

Коломийсьkі актори повинні зніматися в кіно і на телебаченні - тоді в театрі буде аншлаг завжди , туди будуть стояти ночами за квитками і коломияни, і гості міста. Хто б знав Театр Сатири в Москві, якби не було "Кабачка 13 стульев" ?
Хто б рвався побачити "живого " Андрія Миронова, якби не "Брильянтовая рука" ?

Зображення

тут, правда існує проблема - на популярного актора тут же посипляться контракти і на хрєн йому стане Коломия надовго або і назавжди.


Догори 
 Повідомлення Додано: 25 серпня 2011, 18:22 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 05 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 12473
Звідки: ... ґдє рєзной палісад ...
Прізвище, Ім’я: турок з полонини
Trembita написав:
Я не бачила виставу, але абсолютно точно написала...
...
А потім я побачила інтерв,ю з Чибораком...
...
... тим більше я бачила на фото цікаву сценографію...
...
... я бачила фото з вистав.
...
Подивилася відео-уривки...
...
Розумієте ?
...


Иги...

Велике Вам спасибі за професійне рецензування. Зображення

_________________
І-і-і-йо-о-ой!!!

Проженемо за Волгу
Смердячу кацапню,
І більше не допустимо
Подібную х...ню!


Догори 
 Повідомлення Додано: 30 вересня 2011, 10:37 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
Цитата:
З 10-16 жовтня 2011 року в Коломиї проходитиме ІІІ Всеукраїнський театральний фестиваль «Коломийські представлення».

Організатори фестивалю: Міністерство культури України, Національна академія мистецтв України, Івано-Франківська обласна держадміністрація, Управління культури Івано-Франківської ОДА, Коломийський академічний обласний український драматичний театр імені Івана Озаркевича.

Програма третього Всеукраїнського театрального фестивалю «Коломийські представлення»

10.10.2011
Понеділок


14:00 - Мистецька акція «Творчість молодих». Інститут мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, Б.Шоу «ПІГМАЛІОН» комедія, Народний дім (основна сцена)

16:00 - Прес-конференція членів оргкомітету, журі, учасників фестивалю для представників акредитованих ЗМІ, (фойє театру)

18:00 - Урочисте відкриття фестивалю. Національний академічний український драматичний театр ім. М.Заньковецької, Р.Лапіка «ДЕРЖАВНА ЗРАДА» сон на дві частини, (сцена театру)

11.10.2011
Вівторок


11:00 - Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. О.Кобилянської, В.Ілюхов «ЯК НАСТУНЯ ЛЕДЬ НЕ СТАЛА МАРОЮ» казка, (сцена театру)

14:00 - Мистецька акція «Творчість молодих» Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької, Р.М. Рільке «ЗАВЧАСНА ПАМОРОЗЬ» символічна драма на одну дію, Народний дім (основна сцена)

18:00 - Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. О.Кобилянської, Ю.Федькович, В.Шекспір «ЯК КОЗАМ РОГИ ВИПРАВЛЯЛИ» фрашка (жарт), (сцена театру)

12.10.2011
Середа

10:30 - Перший український театр для дітей та юнацтва, О.Гапа «ТРОЄ ПОРОСЯТ» музичне шоу на дві дії, (сцена театру)

14:00 - Мистецька акція «Творчість молодих». Національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого, «КАБАРЕ» музична комедія, Народний дім (основна сцена)

18:00 - Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім. І.Озаркевича, О.Кобилянська «ЗЕМЛЯ» притча, (сцена театру)

13.10.2011
Четвер


11:00 - Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки, В.Марченко «АЛІ-БАБА і РОЗБІЙНИКИ» ляльковий мюзикл, (сцена театру)

14:00 - Закарпатський обласний державний російський драматичний театр, І.Франко «ЛИС МИКИТА» комедія, (сцена театру)

18:00 - Національний академічний український драматичний театр ім. М.Заньковецької, За творами Т.Г. Шевченка «ПОСЛАНІЄ…» Поетично-музична композиція у виконанні лауреата Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, народного артиста України Б.М. Козака, (сцена театру)

14.10.2011
п’ятниця


12:00 - Національний центр театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, О.Миколайчук «ДИКИЙ МЕД У РІК ЧОРНОГО ПІВНЯ» драма, (сцена театру)

18:00 - Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького, Т.Шевченко «ГАЙДАМАКИ» драматична поема на дві дії, (сцена театру)

15.10.2011
Субота


18:00 - Театр імені Олександра Севрука (м. Ельблонг, Польща), А.Чехов «ВЕДМІДЬ» Комедія, (сцена театру)

16.10.2011
Неділя


12:00 - Науково-практична конференція «ПРОБЛЕМИ ВИХОВАННЯ МОЛОДИХ АКТОРІВ ТА РЕЖИСЕРІВ У МИСТЕЦЬКИХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ», (фойє театру)

18:00 - Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка, І.Нечуй-Левицький «КАЙДАШЕВА СІМ’Я» комедія на дві дії, (сцена театру)

Примітка: В рамках фестивалю відбудеться Мистецька акція «Творчість молодих», програму якої формує Національна академія мистецтв України.
Джерело: teatr.kolomyya.org


Догори 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
 
 Сторінка 4 з 6 [ 54 повідомлень ] На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6  Далі




Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Захоплення коломиян  » Музика, кіно та театр


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

 
 

 
Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  

Дошка безкоштовних оголошень

додати оголошення

Новини

Публікації


дитячий магазин

cron
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB