Реєстрація    Вхід    Форум    Учасники   Пошук    Допомога

Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Теми "без розділу"




Автор Повідомлення
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 06 липня 2007, 18:29 
Офлайн

З нами з: 04 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 46
[QUOTE]DarcSairos написав:поприїздять з навколишніх сіл і починають дибошити[/QUOTE]

Не зовсім погоджуюся. Чомусь у "корінних" міських складається враження, що у селі живуть одні тупаки, рагулі і амебні створіння, яких щасливий випадок заніс до міста і вони там почали "виганяти с себе село", ставлячи місто з ніг на голову.

Але насамперед - дійсно, як писалося у вищих постах, все залежить від самої людини, від її внутрішньої культури і від вміння вчасно включити внутрішнє гальмо.

Я до 17 років жила у селі, спілкувалася з місцевими людьми і зовсім про це не шкодую. Навпаки, я переконана, що саме завдяки духу села, я збагатилася духовно і сформувалася як особистість. Звісно, вплив сім"ї, також суттєвий. Але всі мої прапрадіди, прадіди, діти і батьки - також все життя жили у селі. Батьки, щоправда, понад десяток років тому "зрадили" традиції і переїхали у місто. Бо там робота, а з села, на жаль, добиратися щодня заробляти хліб насущний - дуже важко.

Але щодо теми, то місто, на жаль - збірне поняття і корінного населення тут немає. Бо так чи інакше, дід чи прадід, вуйко чи хресний переїхав сюди з села, давши пізніший поштовх нащадкам вважати себе корінними міщанами. Словом, це я до того, що не важливо звідки людина, важливо, щоб вона не втрачала людську подобу, незалежно від тих обставин, у які її закине доля. Згадайте Робінзона Крузо. Нехай багато чого Дефо вигадав, але суть - цікава і повчальна. І ще одне, як на мене, також немоловажне. Не треба боятися присікати на корені зло. КУЛЬТУРНО і ОБГРУНТОВАНО робити зауваження рагулям, серед яких досить часто й представники правоохоронних органів - це нормально. У Конституції записано право на вільне висловлювання. При цьому, щоправда, не варто забувати, що агресія породжує агресію, а зло, ніколи не провокує добро. Удачі всім нам у творенні культурної нації, значну частку у якій становлять ГОРДІ, КУЛЬТУРНІ І ДРЕВНІ КОЛОМшЯНш!!!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 06 липня 2007, 18:52 
Офлайн

З нами з: 25 червня 2007, 03:00
Повідомлення: 859
Звідки: Коломия
[QUOTE]LASTIVKA написав:Але щодо теми, то місто, на жаль - збірне поняття і корінного населення тут немає.[/QUOTE]
О-ооо! Як це нема? А якщо і дід, і прадід, і прапрадід і т.д.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 06 липня 2007, 19:39 
Офлайн

З нами з: 26 червня 2007, 03:00
Повідомлення: 246
LASTIVKA
My tut goworymo pro liudej, jaki ne wmijut sebe powodyty normalno. Brakuje jim, kultury, elementarnogo wyhowannia... Ale jakszczo w samij ludyni nemaje osobystoji kultury, to na zal nijakie wyhowannia ne pomoże. Tak je w wypadku sliw
APTYP4UK.
A z sela ty czy z mista w sumi nemaje znaczennia. Znaczennia maje tilky to, szczo ty majesz w golowi.. :twisted: :twisted:


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 06 липня 2007, 20:09 
Офлайн

З нами з: 04 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 46
[QUOTE]Wiktoria написав:A z sela ty czy z mista w sumi nemaje znaczennia.Znaczennia maje tilky to,szczo ty majesz w golowi.. [/QUOTE]
Все правильно. Я ж це і кажу. І хилю до того, що треба рагульню, яка не є насправді аж така чисельна, а лише своєю поведінкою максималізує уявлення таке про себе, її потиху ставити на місце. Не боятися зробити зауваження - культурно і виважено, присікти, там де треба. І кожним своїм кроком, кожним вчинком давати зрозуміти, хто в хаті газда.

Зрештою, покидьків ніколи не бракувало. Бракувало інколи по-доброму ініціативних людей. А в Коломиї, я знаю на всі 1000 відсотків, нормальних людей більше, ніж почвар.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 06 липня 2007, 20:31 
Офлайн

З нами з: 25 червня 2007, 03:00
Повідомлення: 859
Звідки: Коломия
:D LASTIVKA делікатно промовчала у відповідь на моє запитання.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 09 липня 2007, 03:32 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 05 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 12473
Звідки: ... ґдє рєзной палісад ...
Прізвище, Ім’я: турок з полонини
:o Частенько в Inet приходиться зустрічати: "рагуль", "рагульська мова", "рагульський"... Пробую знайти коріння (я, до цих пір, і не чув таких чудових термінів). Ну, зрозуміло, що термін "рагуль" явно російського походження (я собі так думав...), хто ж би ще міг таке придумати, - "кляті москалі!!!"

Нижній Новгород. Просте запитання: "А кто такие "рагули, рагульские"? Приходилось когда-нибудь слышать?" Відповідь: "Это, чего?"

Рязань. Питання те ж саме. Відповідь: "Рогушки, что-ли? А у вас, в Вологде, что, рогушек не видели? Да, их вроде везде едят (кроме Гондураса и Гваделупы)"

С-Петербург. Питання те ж саме. Відповідь: "Да, вот-же, у станции Метро, тетка лепешками торгует. А чё это, жрать потянуло? Да-вон лучше в Дональдс, во-о-он туда, метров 40, - там выпечка нормальная. Слушай, возьми и мне пару штук, - да, любые, только без печенки."

Архангельск. Те саме. "Чё, рагухи?!!! Какие проблемы? Щас курсантика зашлем, но, я больше уважаю расстегайчики, лучше всего, - с неркой или судаком. Ну, ты, - как хочешь, - гость-барин!"

У Вологді пробую пояснити цю лінгвістичну дилему. Відповідь: "Первый раз слышу. Ну, знаю, конечно, про Хохляндию, хохлобаксы (так тут називають українські гривні), и "бендеры" знаю. Но, эт-о-о-о - что-то ваше - местно-хохляцкое." І тут же додають: "Дак, это у вас там - ваши, местные гуцулы, - все никак не решат - кто крутой, а кто - не очень. Это ваши - местные проблемы! Да-а-а, интересно, и с чем ваши - хохольские рогушки, не иначе - с салом. Дак оно-же в печке потечет... Ну и какая разница, - за то ваше - с салом!"

Пояснюю. "Рогушка, рогулька (може звучати по різному)" - шматок прісного тіста (ніяких дріжджів) розкатується діаметром 20-35 см. (є і великі, і малі) і товщиною 0,5 см. Потім змазується маслом, сметаною, простоквашею (ряженкой) і т.п. Зверху, товщиною до 1 см., укладаються (як і хто любить): пропарений рис з маслом, покришені варені яйця з сметаною, покришені варені яйця з зеленою цибулею, наструганий 0,5 см. палтус, семга, судак, стерлядь, нерка, кижуч, горбуша, порізане на ломтики зварене м"ясо, сметана збовтана з яйцями і коров"ячим маслом, одним словом, - що знайдете в холодильнику. Кінці по діаметру загортаються вверх 1-2 см. Як правило, роблять не одну штуку, а мінімум 4-5. Укладають на "противень" і печуть у печі від 15 до 30 хв.
ВОТ ЭТО ш ЕСТЬ НАШ, НАСТОЯЩшЙ, МАСКАЛЬСКшЙ РАГУЛЬ!

_________________
І-і-і-йо-о-ой!!!

Проженемо за Волгу
Смердячу кацапню,
І більше не допустимо
Подібную х...ню!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 09 липня 2007, 05:22 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 25 червня 2007, 03:00
Повідомлення: 750
Звідки: Львів
Прізвище, Ім’я: Ткачук Остап
yanychar, дякую за визначення терміну "рагуль", цікава іформація. Але, знаєш, смішно чути як ті ж москалі одне одного обзивають рагулями та рагульками. Неодноразово в маршрутках у Львові вони за місце билися, і давай бабка бабці: "Ты вош драная". А інша у відповідь "А ты рагулька" :D .Цікава тоді виходить в них їжа. :? Ми ж одне одного у сварках салом не називаємо :roll:

_________________
Ніколи не здавайся!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 09 липня 2007, 23:21 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 05 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 12473
Звідки: ... ґдє рєзной палісад ...
Прізвище, Ім’я: турок з полонини
...смішно чути як ті ж москалі одне одного обзивають рагулями та рагульками. Неодноразово в маршрутках у Львові вони за місце билися, і давай бабка бабці: "Ты вош драная". А інша у відповідь "А ты рагулька" :D .Цікава тоді виходить в них їжа. :? Ми ж одне одного у сварках салом не називаємо :roll:[/quote]

Ото було-би круто: "Ти - шмат сала!!! А ти - доріжка сальна!!! А ти мовчи, - салокилим гуцульський, з вишиванкою із ковбаси і сальцесону!!!"
Скоріш за все, ці "москалі" (в маршрутках у Львові) - такі ж самі як і ми з вами. (Чому ж в Росії знають тільки рогульки - із печі, а у Львові, Самборі, Франківську, Козятині, Славуті, Хуторі Михайлівському ще якісь - не такі, а про наші навіть і не чули?)
В скандальних ситуаціях дуже хочеться показати іншій стороні, що ти не такий, як "воно". Нерідко приходится видіти: сперечаються двоє: як йому, "казлу", доказати, що він ніхто і звати його ніяк? Та дуже просто, - треба, що називається, влупити йому щось таке, аби він довго думав: "А це шо-о?"А потім можна гордо, і з почуттям власної і безперечної переваги, "удалиться". А він, "казел", нехай ще місяць думає: "А що-то таке було?"
В Московії є "чудова традиція" - скоритстатися "сленгом", англійською, а то і тюркською: "Анансыгым!!!" (вибачаюсь, якщо хтось прочитав, але тут ця справа - за звичай). Показати, що ти не такий, крутіший, як "воно - немите", це вищий клас, треба ще зуміти.

_________________
І-і-і-йо-о-ой!!!

Проженемо за Волгу
Смердячу кацапню,
І більше не допустимо
Подібную х...ню!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 10 липня 2007, 19:36 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 25 червня 2007, 03:00
Повідомлення: 750
Звідки: Львів
Прізвище, Ім’я: Ткачук Остап
[QUOTE]yanychar написав:Ото було-би круто: "Ти - шмат сала!!! А ти - доріжка сальна!!! А ти мовчи, - салокилим гуцульський, з вишиванкою із ковбаси і сальцесону!!!"

Скоріш за все, ці "москалі" (в маршрутках у Львові) - такі ж самі як і ми з вами. (Чому ж в Росії знають тільки рогульки - із печі, а у Львові, Самборі, Франківську, Козятині, Славуті, Хуторі Михайлівському ще якісь - не такі, а про наші навіть і не чули?)

В скандальних ситуаціях дуже хочеться показати іншій стороні, що ти не такий, як "воно". Нерідко приходится видіти: сперечаються двоє: як йому, "казлу", доказати, що він ніхто і звати його ніяк? Та дуже просто, - треба, що називається, влупити йому щось таке, аби він довго думав: "А це шо-о?"А потім можна гордо, і з почуттям власної і безперечної переваги, "удалиться". А він, "казел", нехай ще місяць думає: "А що-то таке було?"

В Московії є "чудова традиція" - скоритстатися "сленгом", англійською, а то і тюркською: "Анансыгым!!!" (вибачаюсь, якщо хтось прочитав, але тут ця справа - за звичай). Показати, що ти не такий, крутіший, як "воно - немите", це вищий клас, треба ще зуміти.[/QUOTE]

:arrow:

_________________
Ніколи не здавайся!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 10 липня 2007, 23:05 
Офлайн

З нами з: 29 листопада 2004, 03:00
Повідомлення: 1428
Звідки: pent@gon:)studio
Чудова тема, HAMBA.
Зачот, як кажуть москалі.

"Ні - рагульні!"
Треба би таку акцію придумати.... :)


Догори 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
 
 Сторінка 2 з 7 [ 64 повідомлень ] На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Далі




Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Теми "без розділу"


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

 
 

 
Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  

Дошка безкоштовних оголошень

додати оголошення

Новини

Публікації


дитячий магазин

Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB