Реєстрація    Вхід    Форум    Учасники   Пошук    Допомога

Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Культурне життя та наука  » Релігія




 Сторінка 1 з 70 [ 695 повідомлень ] На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 70  Далі



Автор Повідомлення
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 10 грудня 2007, 01:44 
Офлайн

З нами з: 05 вересня 2007, 03:00
Повідомлення: 67
Чому страждають люди? Без сумніву люди почали страждати не сьогодні це було завжди. Коли ми запитуємо у релігійних пророків, священників - то нам з готовністю відповідають.
Згідно таким релігіям, як іудаїзм, християнство і мусульманство - страждання існують через першорідний гріх. Всі вони вірять, що ми страждаємо через наших прабатьків, які зробили цей гріх. Але чи має син якесь відношення до того, що зробив його батько?
На сході у священників є інше пояснення стражданням. На сході є три релігії - індуїзм, джайнизм, та будизм. І ці релігії стверджують, що наші страждання криються у вчинках, які ми зробили у минулому житті, тому ми повинні страждати, щоб розв`язати кармічний вузол, таким чином ми спокутуємо наші гріхи.
Східне пояснення здається більш логічним, більш раціональним, ніж гріх Адама і наступні страждання людства на протязі 6 тисяч років. Уже скільки поколінь змінилося, скільки людей постраждало, а нас карають як в перший раз.
Але можливо причина в іншому? В тому, що релігії не допомагають нам позбутися причини страждання. Навпаки вони утішають, притупляють пильність, намагаючись залишити людину такою, якою вона є.

Для прикладу приведу одну історію:

Колись хтось з людей навчився розводити вогонь. Він взяв свої інструменти і пішов на північ, туди де було дуже холодно. Він навчив тих мешканців розводити вогонь, показав які вигоди можна видобувати: на вогні можна готувати їжу, можна зігріватися... Люди були дуже вдячні іноземцю, вони перейняли у нього мистецтво розведення вогню. Але перш ніж вони подякували йому він раптово зник. Він не чекав подяк, його турбувало тільки благополуччя тих людей. Він прийшов до іншого племені і теж почав проповідувати вигоди свого винаходу. Люди цього племені так зацікавилися вогнем, що їх священники втратили спокій: вони бачили, що вся увага тепер прикована не до них. І святі отці вирішили позбутися конкурента. Вони отравили його, розіп`яли - можете додати сюди будь-яке слово. Розуміючи, що народ може повстати проти них, священники проявили чудеса хитрості. Вони намалювали портрет винахідника вогню і поставили його в храмі. Інструменти для розпалювання вогню вони поставили перед портретом і навчили людей поклонятися. Ці інструменти століттями бережливо зберігаються в храмі. Розвинувся цілий культ поклоніння, але вогонь так і залишився для людей недоступним.
Ця історія запозичена мною у Ентоні де Мелло - священника-єзуїта, всесвітньо відомого своїми книгами та проповідями.

Чи допомагала нам церква позбутися страждань? Де любов, свобода? Якщо поклоніння не висікає в душах вогню, не породжує любові, літургія не прояснює сприйняття дійсності, то що може дати людям така релігія, крім фанатизму і протистояння?


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 10 грудня 2007, 02:10 
Офлайн

З нами з: 01 вересня 2007, 03:00
Повідомлення: 1337
Звідки: Коломия
Ви затронули дуже серйозну тему, на мою думку релігія - це такий собі інструмент управління масами, тому що людина знає, що уникнути кримінального покарання можна, а от Бог, він все бачить, він все може і уникнути Божої кари неможливо.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 12 грудня 2007, 13:38 
Офлайн

З нами з: 23 червня 2007, 03:00
Повідомлення: 442
[QUOTE]Angi написав:Яка справжня релігія?[/QUOTE]
Якщо розібратись що таке РЕЛІГІЯ, саме значення цього слова, то відповідь думаю буде однозначна, нема справжньої релігії. Релігія це людські вигадки, традиції і до Бога чи віри в нього нічого спільного не має.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 28 грудня 2007, 04:08 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 25 червня 2007, 03:00
Повідомлення: 750
Звідки: Львів
Прізвище, Ім’я: Ткачук Остап
Не дуже вірю в саме того Бога, якого подає нам церква. Вірю в те, що десь ТАМ є ТОЙ хтось вищий від нас, а ми є невід"ємною частиною ЙОГО.Надзвичайно філософська тема, надзвичайно різні думки, погляди, ставлення і переконання. Можна в такі дебрі залізти, що йой. :wink:

_________________
Ніколи не здавайся!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 28 грудня 2007, 13:20 
Офлайн

З нами з: 02 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 1081
Звідки: Коломия
Angi,
Цитата:
Чому страждають люди?

Я не зрозумів про які конкретно страждання ви запитуєте? Люди страждають від болю, зависті, кохання, горя ? Про що конкретно Ви запитуєте? І при чому релігія до страждання від болю, який, до прикладу, завдав я собі сам запхавши палець в кип'яток?


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 30 грудня 2007, 17:41 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 05 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 12473
Звідки: ... ґдє рєзной палісад ...
Прізвище, Ім’я: турок з полонини
Цитата:
HAMBA пише:
Не дуже вірю в саме того Бога, якого подає нам церква. Вірю в те, що десь ТАМ є ТОЙ хтось вищий від нас, а ми є невід"ємною частиною ЙОГО.

Власне мені ніколи не приходилось зустрічати т.зв. Абсолютного Атеїста.
Як правило кожен "атеїст" пояснює своє розуміння Всевишнього приблизно так: "Бога нет. Это - просто древняя выдумка людей, поскольку древние не могли и не умели объяснить мироздание. Однако, Вселенная подчиняется...". А далі слідує власне розуміння: "Космический разум", "Силы Природы", "Великий Разум", "Світовий Порядок", "Закон Природи" "Вселенское Мироустройство" і т.п. Одним словом, хто як може і уміє.
Загалом - річ не про те, що БОГА НЕМА. Річ про те що атеїзму в природі не існує. Є тільки протистояння різних думок і розумінь.
Часто-густо вони ведуть на манівці...

_________________
І-і-і-йо-о-ой!!!

Проженемо за Волгу
Смердячу кацапню,
І більше не допустимо
Подібную х...ню!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 30 грудня 2007, 19:26 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 25 червня 2007, 03:00
Повідомлення: 750
Звідки: Львів
Прізвище, Ім’я: Ткачук Остап
Цитата:
yanychar пише:
Загалом - річ не про те, що БОГА НЕМА. Річ про те що атеїзму в природі не існує. Є тільки протистояння різних думок і розумінь.

Часто-густо вони ведуть на манівці...

:arrow:

_________________
Ніколи не здавайся!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 30 грудня 2007, 23:01 
 
Цитата:
Angi пише:
Чи допомагала нам церква позбутися страждань? Де любов, свобода? Якщо поклоніння не висікає в душах вогню, не породжує любові, літургія не прояснює сприйняття дійсності, то що може дати людям така релігія, крім фанатизму і протистояння

А скільки часу свого життя ви присвятили релігії? Ви кожен день ходили до церкви,? ви по декілька годин на день проводили в молитві? чи може ви провели період життя в монастирі? А якщо просто почепити на шию хрестик, і чекати, що на тебе повинна зійти Божа ласка, то такого ніколи не буде.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 30 грудня 2007, 23:40 
Офлайн

З нами з: 01 вересня 2007, 03:00
Повідомлення: 1337
Звідки: Коломия
Цитата:
emerald пише:
А скільки часу свого життя ви присвятили релігії? Ви кожен день ходили до церкви,? ви по декілька годин на день проводили в молитві? чи може ви провели період життя в монастирі? А якщо просто почепити на шию хрестик, і чекати, що на тебе повинна зійти Божа ласка, то такого ніколи не буде.

Можливо пані мала на увазі те, що віруючих людей всеодно спідкало не одне горе, жорстокі вбиства дітей, цунамі, яке забрало 100тис. осіб і впевнений в тому, що там були хороші і віруючі люди, але це їх не врятувало.
Християнська релігія ці всі речі пояснює якось по дитячому, як в казці і не всім такі пояснення довподоби.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 31 грудня 2007, 01:09 
Офлайн

З нами з: 05 вересня 2007, 03:00
Повідомлення: 67
Цитата:
emerald пише:
А скільки часу свого життя ви присвятили релігії? Ви кожен день ходили до церкви,? ви по декілька годин на день проводили в молитві? чи може ви провели період життя в монастирі? А якщо просто почепити на шию хрестик, і чекати, що на тебе повинна зійти Божа ласка, то такого ніколи не буде.

Скільки часу я присвятила релігії? Достатньо щоб знати що ні молитва, ні життя в монастирі не зроблять з мене святу. В іншій темі я пояснювала що релігія перш за все наука, а не сліпа віра. Якщо ви хочете я можу показати вам деякі суперечності християнства. Я задаватиму вам питання, а ви спробуєте мені відповісти на них. Якщо ви християнин, звичайно. Ви вірите що християнство допоможе вам отримати Ласку Божу? Тоді назвіть мені будь-яку християнську країну у світі за всю історію існування цієї релігії де було хоча б третина просвітлених, святих чи тих які отримали ЇЇ?


Догори 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
 
 Сторінка 1 з 70 [ 695 повідомлень ] На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 70  Далі




Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Культурне життя та наука  » Релігія


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

 
 

 
Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  

Дошка безкоштовних оголошень

додати оголошення

Новини

Публікації


дитячий магазин

cron
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB