Реєстрація    Вхід    Форум    Учасники   Пошук    Допомога

Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Культурне життя та наука  » Релігія




 Сторінка 26 з 42 [ 415 повідомлень ] На сторінку Поперед.  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 42  Далі



Автор Повідомлення
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 15 липня 2009, 14:45 
Офлайн

З нами з: 19 січня 2008, 03:00
Повідомлення: 627
Цитата:
Pashtet пише:
Але всі прекрасно розуміють що в чаші не буквальна кров. Я не розумію в чому тут проблема?

І як ви ставитесь до цього "соку" до і після вірша? Однаково, то нащо вірш? Тоді для вас есь сік в магазині і хліб в хлібному символи Христа.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 15 липня 2009, 14:47 
Офлайн

З нами з: 03 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 313
Звідки: Коломия
Цитата:
Jovan пише:
оця річ є предметом дискусії вже більше тисячі років, оскільки синоптичні Євангелія вказують на те, що це було на свято Опрісноків, водночас говорять що Христос під час Тайної вечері вживав квасний хліб. Тому по сьогодні римо-католики причащаються прісним, а греко-католики православні квасним хлібом і посилаються на те, що це було за два дні до єврейської Пасхи. І підтвердженням тому є те, що Іуда вмокав хліб, а опрісноки не вмокають - їх їли з гіркими травами на спомин про вихід з Єгипту....


Якщо цій дискусії 1000 років, то і на нас це не зупиниться. В контексті цього мені цікаво, яку церкву по вашому веде Господь, Греко-Католицьку чи Римо-Католицьку з огляду на претензії обох на непомильність? А нарахунок єврейської пасхи напишу трохи пізніше, бо направду вже 4 дні нічого не роблю лиш пишу і читаю ))) Це корисно, але і буденні справи мус робити.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 15 липня 2009, 14:51 
Офлайн

З нами з: 19 січня 2008, 03:00
Повідомлення: 627
Цитата:
Pashtet пише:
Якщо цій дискусії 1000 років, то і на нас це не зупиниться. В контексті цього мені цікаво, яку церкву по вашому веде Господь, Греко-Католицьку чи Римо-Католицьку з огляду на претензії обох на непомильність?


Жодна з Вами названих не претендують на непомильність. Справа втому, що ця суперечність закладена в самому тексті Євангелій. І вирішити її неможливо. На сьогодні між обома традиціями існує взаємне визнання, що одні, що другі визнають дійсність Таїнства Євхаристії в обох Церквах. Вони є частинами однієї Церкви між якими є суперечності, але не двома різними Церквами.

Я вам не навів ці слова для того, що ми маємо вирішити. А для того, щоб ви побачили наскільки ваші судження про седер, про опрісноки поверхневі.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 15 липня 2009, 14:57 
Офлайн

З нами з: 03 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 313
Звідки: Коломия
Цитата:
Jovan пише:
І як ви ставитесь до цього "соку" до і після вірша? Однаково, то нащо вірш? Тоді для вас есь сік в магазині і хліб в хлібному символи Христа.


Ще раз вам пишу що слово вино може означати як броджене вино так і чистий сік. Ви ж самі написали : "Але довести, що там було на основі Біблії не можете ні Ви мені ні я Вам." Це залишається на розсуд совісті. Що краще прадставляє кров - чистий ПЛІД ВшНОГРАДНшЙ чи ВшНО В ЯКОМУ РОЗПУСТА. Добре, коротко напишу зараз про єврейську традицію, що я знайшов. Вш подавали цитату, де треба пити не менш ніж 4 бокали вина. Самі равини кажуть, що це є тільки равинська постанова, а не вказівка Бога, думаю що ви сперечатись з цим не будете. Друге, у вашій цитаті було вказано, що вони споживають вино з водою... А по якій причині ? По причині того, що самі равини вказують, що вино для вечері кип"ятиться щоб уникнути бродіння і псування, і під час уварювання воно гусне. Тому деякі з них розбавляють вино водою, а деякі запивають вино водою. Щодо бродженого вина на пасху, то така тенденція теж є , але ортодоксальні євреї тримаються небродженого вина, тоді як ліберали використовують броджене. Інформації предостатньо, при чому різної, тому кожному як казав один священник, прийдеться зважувати все на вазі власної совісті.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 15 липня 2009, 14:59 
Офлайн

З нами з: 03 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 313
Звідки: Коломия
Цитата:
Jovan пише:
А для того, щоб ви побачили наскільки ваші судження про седер, про опрісноки поверхневі.


Значить у Римо-Католиків вони теж поверхневі.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 15 липня 2009, 15:03 
Офлайн

З нами з: 19 січня 2008, 03:00
Повідомлення: 627
Цитата:
Pashtet пише:
Ще раз вам пишу що слово вино може означати як броджене вино так і чистий сік.


Це Ваша гіпотеза, яка не має підгрунтя. Хіба, що адвентиське вчення.

Цитата:
Pashtet пише:
Що краще прадставляє кров - чистий ПЛІД ВшНОГРАДНшЙ чи ВшНО В ЯКОМУ РОЗПУСТА.


Що краще представляє кров не Вам вирішувати, в Біблії більшість місць де вино не означає розпусти - не підтягуйте слова Павла, які є з зовсім іншого контексту(я вчора дивився близько 120 місць). І сам Христос його пив і перетворив воду на вино в Кані.

Цитата:
Pashtet пише:
Самі равини кажуть, що це є тільки равинська постанова, а не вказівка Бога, думаю що ви сперечатись з цим не будете.


А де Ви бачили поставнову Бога щодо вина, це щось нове.

Цитата:
Pashtet пише:
По причині того, що самі равини вказують, що вино для вечері кип"ятиться щоб уникнути бродіння і псування, і під час уварювання воно гусне. Тому деякі з них робавляють вино водою, а деякі запивають вино водою. Щодо бродженого вина на пасху, то така тенденція теж є , але ортодоксальні євреї тримаються небродженого вина, тоді як ліберали використовують броджене.


В греко-католиків під час причастя також додається вода.
А щодо цих кулінарних нюансів єврейських, то до чого вони? Соком це вино все одно не є:)


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 15 липня 2009, 15:03 
Офлайн

З нами з: 19 січня 2008, 03:00
Повідомлення: 627
Цитата:
Pashtet пише:
Значить у Римо-Католиків вони теж поверхневі.


Справа в тому, що протестантизм відділився від Латинської традиції, думаю, тому у вас і є "опрісноки". От тільки в справжніх протестантів Євхаристія це ще Тіло і Кров Христа, а у "нео" це вже символи...
Проте в римокатоликів знання Біблії не поверхневе, вам далеченько до такого рівня.


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 15 липня 2009, 15:46 
Офлайн

З нами з: 19 січня 2008, 03:00
Повідомлення: 627
Ладно. Йду у відпустку. Тай думаю ця розмова дійшла до логічного завершення. Бо вже почалась апеляція не до здорового глузду чи аргументів, а до совісті:)

Всім гарного пів-літа!!!! :!:



Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 15 липня 2009, 16:01 
Офлайн

З нами з: 03 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 313
Звідки: Коломия
Цитата:
Jovan пише:
Це Ваша гіпотеза, яка не має підгрунтя. Хіба, що адвентиське вчення.


"і будуть комори твої переповнені ситістю, а чавила твої будуть переливатись вином молодим! " Прип 3:10
Про яке вино тут йдеться ? Що виливається з сокодавки? Це не підгрунтя?


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 15 липня 2009, 16:13 
Офлайн

З нами з: 03 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 313
Звідки: Коломия
Цитата:
Jovan пише:
в Біблії більшість місць де вино не означає розпусти

Залежно про яке вино йде мова. Вживання алкоголю Біблія не одобрює від Буття до Об"явлення. І показує
наслідки вживання.

Цитата:
Jovan пише:
І сам Христос його пив і перетворив воду на вино в Кані.


Ага, щоб люди напились і грішили... Майте страх Божий.

Цитата:
Jovan пише:
Бо вже почалась апеляція не до здорового глузду чи аргументів, а до совісті


Я до совісті апелюю припускаючи двоякість трактовки. Ви ж самі сказали, що ці питання дискусійні і не мають однозначного твердження.
Якщо вибирати між квасним хлібом і бродженим вином , і прісним хлібм і небродженим вином, то думаю тут треба відчути загальний настрій апостольського вчення, і от що пише Павло до Коринтян.

"Тому святкуймо не в давній розчині, ані в розчині злоби й лукавства, але в опрісноках чистости та правди!" 1 Кор 5:8

Бачите з чим порівнюється розчина, тобто закваска, а з чим опрісноки? От і вибирайте. І тут апеляції до совісті не зайві, бо Святих Дух діє через совість.

Щасливого й Вам пів-літа. А що то за відпустка якщо не секрет, і яка у вас робота? Це так, для загальної інформації.


Догори 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
 
 Сторінка 26 з 42 [ 415 повідомлень ] На сторінку Поперед.  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 42  Далі




Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Культурне життя та наука  » Релігія


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

 
 

 
Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  

Дошка безкоштовних оголошень

додати оголошення

Новини

Публікації


дитячий магазин

Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB