Реєстрація    Вхід    Форум    Учасники   Пошук    Допомога

Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Новини  » Україна




 Сторінка 1 з 1 [ 5 повідомлень ] 



Автор Повідомлення
 Повідомлення Додано: 13 липня 2012, 11:55 
Офлайн

З нами з: 06 березня 2009, 03:00
Повідомлення: 12
Коломия не помия, але ж і Миргород – місто!
Це за 80 кілометрів від Полтави. Місто, яке на весь світ прославив знаменитий Микола Гоголь....

"...Я об'їздив майже усю земну кулю. Але коли тепер, на схилі літ, з висоти прожитих років, згадую міста нашої планети, то, перетасовуючи в уяві Лісабони і Ліверпулі, Сіднеї і Лондони, Буенос-Айреси і Найробі, Берліни і Парижі, попереду всіх цих міст-знаменитостей бачу мій милий провінційний Миргород. Невеличке затишне містечко, в якому на рік мого народження нараховувалось двадцять тисяч жителів. Точнісінько стільки, скільки нині має моє друге рідне місто у штаті Пенсільванія – Стейт-Коледж."

Такими словами згадує своє рідне колись місто видатний американський будівничий, бізнесмен, меценат і український патріот Олексій Воскобійник у книзі "Повість моїх літ" (літературний запис Олега Чорногуза). Народжений 13 березня 1922 року в Миргороді Олексій Воскобійник пройшов не одне коло Дантового пекла: знущання "народної" робітничо-селянської влади, голодомор 1932-33 років, великий терор 30-х років, німецьку окупацію під час т.зв. "великої вітчизняної", - але зберіг людську гідність і в еміграції став успішним бізнесменом і патріархом великої родини. Це також книга про долі двох українських сімей – Григорія Воскобійника та Івана Дробота,- в яких, як у краплі води, відображено трагічну історію України двадцятого століття. На мій погляд, книгу має прочитати кожен українець - нині вона особливо актуальна.

І ще кілька слів автора
"До читача
Перед тим, як взятися за перо, я довго думав, а чи потрібна моя книга сучасному світові, на небосхилі якого тисячі таких спогадів, що, як зірочки, спалахують і згорають у круговерті читацького Всесвіту. Одні зігрівають, інші охолоджують, треті надихають наші серця і душі, четверті наповнюють їх миром і добром.

Я не знаю, до якої із цих категорій належатиме моя книжка. Покаже час.

Хотілося, аби вона і зігрівала, і надихала.

Узявся за перо ще й тому, що нині на дорогій моєму серцю Україні, на восьмому році нашої Незалежності, знову підводить голову "п'ята колона", – більшовицьке шовіністичне охвістя, в списку якого мільйони і мільйони безневинних душ, море крові й безмежні сибірські простори, де беззахисні діти й безправні дорослі вмирали від холоду й голоду тільки через те, що вони були СВІДОМІ УКРАЇНЦІ. Мріяли про свою волю, свою незалежність і свою Батьківщину. Боролися за це. І я подумав: мою книгу має знати цивілізований світ. Я – будівничий. Будівничий Америки. Хай і моя книжка стане однією із цеглин тієї світової БУДОВИ під голубим склепінням неба й золотим промінням сонця, де панує тиша і спокій і вічно мас жити Божа Благодать.

Я жив у двох світах. Будував два світи: "будував комунізм" під дулом пістолета, будував ДЕМОКРАТІЮ під прапором свободи й прав людини. І тепер твердо можу сказати: я, син простого українського селянина, американський будівничий, пройшов крізь більшовицьке пекло до справжнього, НЕСЛОВЕСНОГО раю, в якому живу я і моя велика родина на американській землі.

Я нині маю все. Усе, про що я тільки міг мріяти у найсолодших снах. Але я, як і вся сім'я, в совєтському "раю" ледь не позбувся того, що подарував нам Господь Бог, – ЖИТТЯ! А мій батько тільки за те, що прокидався до схід сонця і лягав разом із зорями, був розстріляний більшовиками у свої сорок два роки.

Коли пишу ці рядки, то ловлю себе на думці: все це трапилося не зі мною, не з моєю родиною. Це відбувалося уві сні, страшному, найстрашнішому сні з фільму жахів. Але ні – це було таки з нами, українцями. "На нашій, не своїй землі", як писав великий Тарас Шевченко. Про це і не тільки про це моя книга.

Моя книга – це застереження сучасному молодому поколінню і прийдешньому. Їм будувати вільну й демократичну Україну, їм жити у цивілізованому світі. Їм набиратися віри й терпіння, снаги й сили, аби не потрапити під словеса облудного туману, що напускають на довірливі молоді голови нові "будівничі світлого майбутнього". Пропагують замість національної ідеї "ковбасну ідеологію", на якій ще жодна країна світу не вибудувала своєї державності.

Книга – застереження тим, хто уже не знає, що більшовицький "комунізм" – суспільна формація, яка не має майбутнього і навіть ніякого права на нього. Але молоде і необізнане покоління може підпасти під вплив великих майстрів рожево-червоного словоблуддя. Але якщо це, не доведи Господи; трапиться, то пройде зовсім небагато часу і той солодкавий сироп перебродить у гірке одурманення в жахливій реальності. І горе буде тим людям, і я не побажаю найзапеклішому моєму ворогові пережити те, що пережив мій народ, як й інші народи, перебуваючи у совєтському "раю", справжнє ім'я якого пекло.

Хай у цьому застереженні прийдешньому поколінню будівничих вільної і ні від кого незалежної України допоможуть мої життєві спостереження, досвід і щирі поради.

Олексій Воскобійник"
http://kin.host22.com/author.html

P.S. Вибачте, не зумів вставити фото.
walker.


Догори 
 Повідомлення Додано: 13 липня 2012, 12:02 
Офлайн
Девелопер-недоучка :D
Аватар користувача

З нами з: 08 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 4972
Звідки: Коломия
walker написав:
P.S. Вибачте, не зумів вставити фото.
walker.

[*img]посилання на зоображення[/img*] зірочки видалити

_________________
Зображення :D


Догори 
 Повідомлення Додано: 13 липня 2012, 12:14 
Офлайн

З нами з: 06 березня 2009, 03:00
Повідомлення: 12
SPY написав:
walker написав:
P.S. Вибачте, не зумів вставити фото.
walker.

[*img]посилання на зоображення[/img*] зірочки видалити


Я так пробував робити (вибрав угорі кнопку "img"), але не відкривається вікно з файлом рисунка. Через буферну пам"ять також не вдалося вставити. І ше одне- не бачу кнопки "відповісти на повідомлення". Ще раз прошу вибачити підсліпуватого.
walker.


Догори 
 Повідомлення Додано: 14 липня 2012, 21:43 
Офлайн
Девелопер-недоучка :D
Аватар користувача

З нами з: 08 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 4972
Звідки: Коломия
walker,
1) заходьте на radikal.ru/
2) завантажуйте фото
3) вставте код на форум
[*img]посилання на зоображення[/img*] зірочки видалити

_________________
Зображення :D


Догори 
 Повідомлення Додано: 16 липня 2012, 10:00 
Офлайн

З нами з: 06 березня 2009, 03:00
Повідомлення: 12
Родина Воскобійників. Діти й онуки

Зображення

Я найбагатша людина Америки — маю 10 онуків і входжу до першої десятки багатіїв.
Олексій Воскобійник (http://kin.host22.com/v4.html#v4_29)
--------------------------------------------
Дякую Spy
walker


Догори 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
 
 Сторінка 1 з 1 [ 5 повідомлень ] 




Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Новини  » Україна


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

 
 

 
Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  

Дошка безкоштовних оголошень

додати оголошення

Новини

Публікації


дитячий магазин

cron
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB