Реєстрація    Вхід    Форум    Учасники   Пошук    Допомога

Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Новини  » Україна




 Сторінка 1 з 2 [ 11 повідомлень ] На сторінку 1, 2  Далі



Автор Повідомлення
 Повідомлення Додано: 23 вересня 2010, 10:53 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
Цитата:
У науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка сьогодні, 22 вересня, презентували книгу «Хто і коли засував місто Львів?», автором якої є кандидат філософських наук, провідний науковий співробітник Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України Іван Паславський. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Як відомо, датою заснування Львова прийнято вважати 1256 рік. Іван Паславський розповів, що минулого року у французькому стародруку він натрапив на дуже цікаве повідомлення про те, що Львів був заснований «князем русинів Левом 1240 року».

Після того, як історик вперше оприлюднив цю інформацію і вона викликала великий інтерес, він вирішив провести глибше дослідження. За словами Паславського, насамперед він з’ясував, що автор цього повідомлення – французький історик кінця ХVІІ – початку ХVІІІ століття Мішель Лє Кієн – був солідним вченим, тому його інформації можна довіряти.

З іншого боку, Ігор Паславський з’ясував, що князю Леву на той час було мінімум 12 років (за словами Грушевського, навіть 15), а в середні віки це вже було фактично повноліття.

«Тому морально і фізично він міг заснувати місто Львів», – зазначив історик.

Водночас він зробив висновок, що для підтвердження цієї дати необхідні ще додаткові дослідження, зокрема, вивчення архівів Лє Кієна у Парижі.

«Це видання спонукає істориків та археологів до подальших досліджень», – заявив під час презентації доктор історичних наук, професор, завідувач відділу новітньої історії Інституту ім. І. Крип’якевича НАНУ Іван Патер.

Професор ЛНУ ім. Івана Франка Степан Кочараба своєю чергою зазначив, що це дослідження може зробити переворот. «Значення цієї книги є надзвичайно велике. І я думаю, що ми з часом можемо святкувати іншу дату заснування Львова», – сказав він.

Надрукувати працю Паславського допоміг Мистецький фонд імені Короля Данила. Один зі співзасновників Фонду, можливий кандидат у мери Львова Степан Кубів повідомив, що за п’ять років існування Фонду побачило світ 42 книги.

«Усі книжки ми друкуємо не на комерційній базі. Це є принципово для нас», – сказав Кубів.

«Саме правда про минуле дозволяє сьогодні жити без брехні», – підкреслив він і наголосив на важливості вивчення історії Львова.

Крім того, Степан Кубів зазначив, що Мистецький фонд імені Короля Данила допоможе історику продовжити дослідження у Франції.
:)


Догори 
 Повідомлення Додано: 23 вересня 2010, 21:12 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 10 квітня 2008, 03:00
Повідомлення: 4424
Звідки: Мішкольц, Угорщина
exp написав:
Цитата:
Іван Паславський розповів, що минулого року у французькому стародруку він натрапив на дуже цікаве повідомлення ...
:)

А про Коломию шось такої не мож знайти, наприклад: Коломия (оригінальна назва Colonia) місто засноване в 103р.н.е. воїнами пропавшої V-ї когорти XII-го легіону імператора Траяна. Під час дакської кампанії, переслідувана ворогом когорта заблукала в лісах Трансільванії, перейшла вбрід Тису, Яблунівським перевалом перебралася через Карпати прийнявши їх за Альпи і осіла в пологій місцині недалеко Воскресінецької гори біля річки Прут... ну і т.д., і в т.д. Шо скажеш, Капітан, не мож якийсь-такий папір там у вас відкопати, ото би погуляли з радості... :D :D :D


Догори 
 Повідомлення Додано: 24 вересня 2010, 10:16 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 18 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 12717
Звідки: Модена. Італія.
Прізвище, Ім’я: Струк Руслан
а Бог його знає , може десь у архівах щось би і нарилося, бо ми прекрасно знаємо , що архіви то таке велике звалище , більш-меньш систематизоване , але впорядочений лиш той матеріял котрим хтось , колись цікавився , а решта , чекає свого часу , тому , хоть як це не дивно, на перший погляд звучить , чути таке , що якийсь вчений-історик , чи письменник , зробив якесь відкриття , працюючи з архівними матеріялами.
я нажаль не вмію читати латиною, а більшість тогочасних документів писані саме латиною...

_________________
Зображення


jedem das seine... Dienst ist Dienst und Schnaps ist Schnaps!


Догори 
 Повідомлення Додано: 24 вересня 2010, 11:26 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
Цитата:
А про Коломию шось такої не мож знайти
ти шо не знаєш про першу літописну згадку про Коломию - 1241 - що говорить про те, що місто тоді мало існувати і раніше... :D
висновок один ;)


Догори 
 Повідомлення Додано: 24 вересня 2010, 12:11 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 24 червня 2008, 03:00
Повідомлення: 5158
Звідки: Коломия
exp написав:
Цитата:
А про Коломию шось такої не мож знайти
ти шо не знаєш про першу літописну згадку про Коломию - 1241 - що говорить про те, що місто тоді мало існувати і раніше... :D
висновок один ;)


та 100% рвніше - лиш ніхто не знає як зараніше :)

_________________
Scio me nihil scire


Догори 
 Повідомлення Додано: 24 вересня 2010, 12:39 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
Цитата:
та 100% рвніше - лиш ніхто не знає як зараніше
тішить сам факт, а вже точна дата... ясно шо хотілося б знати :)


Догори 
 Повідомлення Додано: 24 вересня 2010, 20:12 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 10 квітня 2008, 03:00
Повідомлення: 4424
Звідки: Мішкольц, Угорщина
exp написав:
Цитата:
та 100% рвніше - лиш ніхто не знає як зараніше
тішить сам факт, а вже точна дата... ясно шо хотілося б знати :)
Звичайно, шоб був канкрєкний повід... ;)


Догори 
 Повідомлення Додано: 24 вересня 2010, 21:10 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
ми на Спаса якось вже даємо собі з цим раду :D


Догори 
 Повідомлення Додано: 26 вересня 2010, 12:21 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 18 грудня 2007, 03:00
Повідомлення: 12717
Звідки: Модена. Італія.
Прізвище, Ім’я: Струк Руслан
exp написав:
ми на Спаса якось вже даємо собі з цим раду :D



ехр , це ти про повід ? :)

_________________
Зображення


jedem das seine... Dienst ist Dienst und Schnaps ist Schnaps!


Догори 
 Повідомлення Додано: 26 вересня 2010, 22:48 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
ага


Догори 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
 
 Сторінка 1 з 2 [ 11 повідомлень ] На сторінку 1, 2  Далі




Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Новини  » Україна


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

 
 

 
Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  

Дошка безкоштовних оголошень

додати оголошення

Новини

Публікації


дитячий магазин

cron
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB