Реєстрація    Вхід    Форум    Учасники   Пошук    Допомога

Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Новини  » Коломия та Івано-Франківщина




 Сторінка 5 з 7 [ 70 повідомлень ] На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Далі



Автор Повідомлення
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 19 серпня 2007, 21:15 
Офлайн

З нами з: 26 червня 2007, 03:00
Повідомлення: 246
Pane yanychar, zminit temu...
Czym napryklad, wy zajmajetes u Wologdi?


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 19 серпня 2007, 22:28 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 05 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 12473
Звідки: ... ґдє рєзной палісад ...
Прізвище, Ім’я: турок з полонини
Цитата:
Wiktoria написав:
Pane yanychar, zminit temu...
:( Пані Wiktoria, Ви ж тільки-що писали українською. Я вже, було, подумав, що то вода з Кляштору подіяла! (без образ!)
А у Wologdi я збираю докупи "шмотки", і, думаю, ще до нового року я буду пити наш "код" - з Кляштору.

_________________
І-і-і-йо-о-ой!!!

Проженемо за Волгу
Смердячу кацапню,
І більше не допустимо
Подібную х...ню!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 20 серпня 2007, 01:20 
Офлайн

З нами з: 26 червня 2007, 03:00
Повідомлення: 246
Ni ,ce prosto nowa klawiatura. Teper muszu prywyknuty do inakszogo rozmiszczennia liter.
A ja dumala wy i ne pomityly :wink: :wink:


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 20 серпня 2007, 01:48 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 05 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 12473
Звідки: ... ґдє рєзной палісад ...
Прізвище, Ім’я: турок з полонини
Цитата:
Wiktoria написав:
A ja dumala wy i ne pomityly
:arrow: Ага-а-а-а!!! Кляшторна вода, що не кажіть, - то є сила!
А розміщення літер - то дурниці: місяць, два, тай уже всьо добре! (в мене "клава тоже русскоязычная").
Треба лиш засвоїти: "Ы - І, Ъ - Ї, Э - Є". І всьо-о-о-о!!!

_________________
І-і-і-йо-о-ой!!!

Проженемо за Волгу
Смердячу кацапню,
І більше не допустимо
Подібную х...ню!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 22 серпня 2007, 18:34 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 05 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 12473
Звідки: ... ґдє рєзной палісад ...
Прізвище, Ім’я: турок з полонини
:roll: Нє-е-е-е! Мій загранаусвайс буде готовий... десь через місяць!

_________________
І-і-і-йо-о-ой!!!

Проженемо за Волгу
Смердячу кацапню,
І більше не допустимо
Подібную х...ню!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 23 серпня 2007, 03:34 
Офлайн

З нами з: 14 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 93
Звідки: Коломия
[QUOTE]борМан написав:[QUOTE]Коломия чекає
12.08.07 11:12:56
[color=red]Зараз триває черговий етап перетворень. Зокрема, населення самого міста зазнало суттєвих змін, зумовлених трудовою міграцією, відходом у вічність коломиян - символів міста, неподоланним бажанням жителів навколишніх сіл осісти в місті та називати себе коломиянами. Очевидно, що будь-які зміни, вже є проблемою. Тому сьогодні можна спостерігати певний занепад у культурі, мові, поведінці особливо серед нових коломиян. Все менше місця залишається справжньому міському мистецтву, яке колись так славило Коломию. Зникає коломийська тактовність і вишуканість стосунків у товаристві. Все менше й менше особистостей, які формують собою правдиву еліту міста.[/color]

[color=red]Все частіше в міському середовищі можна помітити підміну сутності поняття «гордість» бути коломиянином на «гонор» у не найкращому його тлумаченні. Гонор не може бути основою творіння – він руйнівник всього найкращого[/color]. ... Т[color=red]о ж гонор є справжньою виразкою на тілі Коломиї, явищем, яке ніколи не було властивим природі та сутності нашого міста.[/color]

По суті, творення добра, підтримка кожного, сприяння добробуту всіх, а на цій основі піднесення слави самого міста – чесноти, що формують істинну сутність Коломиї, її кредо. Саме ці чесноти роблять з пересічної людини справжнього коломиянина. Особа, яка відкидає їх – буде неприйнятою містом.

Автор: Тарас Григорчук, для Коломия ВЕБ Порталу [/QUOTE]
--
Важко з цим не погодитись. :([/QUOTE]


Важко з цим погодитись. Пан Григорчук сам заплутався в визначеннях, та намагається ввести в оману читачів, жонглюючи словами. як булавами в цирку. Стаття написана в кращих традиціях совіцької пропагандистської машини. Шановний ви переплутали поняття "гонор", зі звичайним чванством та зажерливістю.
Совдепія, як вогню боялася слова "гонор"( що в українській мові завжди ототожнювалося з почуттям власної гідності), бо гонор притаманний особистостям, постатям і завжди був пострахом для обезличених представників єдності, званої "советскій народ", бо постать здатна на мислення, та вчинки, а не тільки на "самоотвєрженний труд на благо совєтской родіни", та лозунгом, шо треба бути таким як усі . Гонор - це не дозволити хамові паплюжити гідність своєї матері, жінки, своєї країни, і впершу чергу свою власну.
Ви пишете, що гонор не був характерною рисою коломиян, але як трактувати всім знайомий з дитинства зворот: " мати лице"(аналога котрому,між іншим, на теренах України я не зустрічав). Весь гуцульський етнос просякнутий тим самим гонором. Гонор - це допомога слабшим, повага до старших, до своєї родини, гонор, це одна з рис, що вирізняє людину від бидла.
Сталінська пропаганда збирає свої врожаї й в наш час. На протязі свого існування вона всіма способами намагалася викорінити з нашого енароду цей самий гонор, але зась. Пане Григорчук, може перед тим, як полоскати мізки іншим, розберетеся, власне, з своїми власними пріоритетами, та самовизначенням, та вкусіть себе за язик, та не займайтеся словоблуддям.
Слава Україні.
P.S. Це тільки коротка репліка з приводу діткнутої теми


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 23 серпня 2007, 15:33 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 05 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 12473
Звідки: ... ґдє рєзной палісад ...
Прізвище, Ім’я: турок з полонини
[QUOTE]romm написав:Це тільки коротка репліка з приводу діткнутої теми[/QUOTE]
:arrow: Цілком з Вами згоден! Такі штампи, заплескані в потилиці, нині трудно віддерти. Найчастіше зустрічаються словосполучення з двох слів: націоналізм - буржуазний, Польща - панська (до 39-го року, розуміється, ну а після 39-го "народная демократия" в Польщі аж через верх поперла), гегемонізм - китайський, імперіалізм - амерканський (далі - добав своє), (про сіонізм я мовчу).

_________________
І-і-і-йо-о-ой!!!

Проженемо за Волгу
Смердячу кацапню,
І більше не допустимо
Подібную х...ню!


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 24 серпня 2007, 00:16 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 06 листопада 2007, 03:00
Повідомлення: 15033
Звідки: Коломия
Прізвище, Ім’я: Молодій Юрій
romm, прочитай ... Зображення
[QUOTE]Все частіше в міському середовищі можна помітити підміну сутності поняття «гордість» бути коломиянином на «гонор» у не найкращому його тлумаченні.[/QUOTE]
Ви говорите по суті про одне і те ж... (коротка репліка)


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 24 серпня 2007, 15:44 
Офлайн

З нами з: 14 липня 2007, 03:00
Повідомлення: 93
Звідки: Коломия
[QUOTE]exp написав:romm, прочитай ... Зображення
[QUOTE]Все частіше в міському середовищі можна помітити підміну сутності поняття «гордість» бути коломиянином на «гонор» у не найкращому його тлумаченні.[/QUOTE]
Ви говорите по суті про одне і те ж... (коротка репліка)[/QUOTE]

Не зовсім. Ця фраза, вирвана з контексту, саме так і сприймається, але ідея статті загалом пахне гниллю


Догори 
 Тема повідомлення:
 Повідомлення Додано: 30 серпня 2007, 12:47 
Офлайн

З нами з: 24 червня 2007, 03:00
Повідомлення: 59
Звідки: Київ
[QUOTE]romm написав:Важко з цим погодитись. Пан Григорчук сам заплутався в визначеннях, та намагається ввести в оману читачів, жонглюючи словами. як булавами в цирку. Стаття написана в кращих традиціях совіцької пропагандистської машини. Шановний ви переплутали поняття "гонор", зі звичайним чванством та зажерливістю.
Совдепія, як вогню боялася слова "гонор"( що в українській мові завжди ототожнювалося з почуттям власної гідності), бо гонор притаманний особистостям, постатям і завжди був пострахом для обезличених представників єдності, званої "советскій народ", бо постать здатна на мислення, та вчинки, а не тільки на "самоотвєрженний труд на благо совєтской родіни", та лозунгом, шо треба бути таким як усі . Гонор - це не дозволити хамові паплюжити гідність своєї матері, жінки, своєї країни, і впершу чергу свою власну.
Ви пишете, що гонор не був характерною рисою коломиян, але як трактувати всім знайомий з дитинства зворот: " мати лице"(аналога котрому,між іншим, на теренах України я не зустрічав). Весь гуцульський етнос просякнутий тим самим гонором. Гонор - це допомога слабшим, повага до старших, до своєї родини, гонор, це одна з рис, що вирізняє людину від бидла.[/QUOTE]

Слава Богу, що відбулася спроба здійснити конструктивну критику статті. Дуже дякую дописувачу.
Однак, на мою думку, підміну понять пропонуєте саме Ви. Для виключення подвійного трактування смислового змісту понять хотів би порадитити Вам відвідати www.slovnyk.net, де, цитую: "ГОНОР, -у, ч. 1. розм. Перебільшене уявлення про свою гідність; чванливість, пиха. 2. заст. Честь, гідність". І, коли в статті написано про гонор у ненайкращому його тлумаченні, то до уваги бралося саме сучасне розуміння цього поняття. Натомість годість, очевидно, - це почуття особистої гідності, самоповаги.
То ж, шановний дописувачу, перш, ніж ліпити ярлики, доцільно ознайомитися з теоретичним насліддям.
Мені важко погодитися і з Вашою прив'язкою гуцульського етносу до змісту статті та до понять у ній озвучених. Можливо Ви маєте глибокі пізнання в етнографії. У мене, нажаль, їх обмаль. Проте, я переконаний, що в Коломиї панували свої настрої, які були дещо відмінні від звичаїв як Гуцульщини, так і Покуття. Коломия мала свою культуру, свою ауру, яка залишається ще й по нині. Одним із пояснень цього феномену може бути постійне намагання людей з навколишніх сіл і містечок оселитися в нашому місті, ніби приєднатися до чогось вищого, ставши особистістю "з міста".
І ще одне питання, невже насправді стаття навіяла вам щось совєцьке, сталінське? Якщо так, то дуже прошу вказати саме в яких словах, чи думках. Я обов'язково візьму всі зауваження до уваги, а потім працюватиму над стилістикою, щоб подібного не відбувалося в майбутньому.
А загалом, дуже дякую.
З повагою Т. Григорчук


Догори 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
 
 Сторінка 5 з 7 [ 70 повідомлень ] На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Далі




Коломия ВЕБ Портал

Список форумів » Новини  » Коломия та Івано-Франківщина


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

 
 

 
Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  

Дошка безкоштовних оголошень

додати оголошення

Новини

Публікації


дитячий магазин

cron
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB